גורמים בליכוד: "נתניהו השאיר לנו פירורים" • הבוקר עתידים ח"כי הליכוד לקבל הודעה מנתניהו על תפקידו של כל אחד מהם בממשלה הבאה

הממשלה הבאה לא הולכת להיות קלה לנתניהו כלל ועיקר.

הבוקר מתחו עליו ביקורת גורמים בתוך מפלגתו, הליכוד, ואמרו כי "נתניהו השאיר לנו פירורים", לאחר שחילק כמעט את כל התיקים החשובים למפלגות האחרות, בלית ברירה.

הח"כים הסוררים בליכוד, אלה שלא יקבלו תפקיד ראוי של ממש, מן הסתם יעצו לנתניהו חיים קשים בקדנציה הקרובה, בנוסף לסנדול שעתידים לעשות לו לפיד ובנט על ימין ועל שמאל.

בינתיים, המתח הבוקר בסיעת הליכוד שובר שיאים, לקראת חלוקת התפקידים בקרב הח"כים של המפלגה.

לפיהערכות במערכת הפוליטית, רובם צפויים לצאת מאוכזבים בלא שדרוג לתפקידם, כאשר חלקם כלל לא יזכו לכהן כשרים בממשלה.
הבעיה הכי גדולה של נתניהו היא בשיבוצו של השר סילבן שלום. נכון לעכשיו, מתכנן נתניהו להציע לשלום להישאר בתפקידו הנוכחי (השר לפיתוח הנגב והגליל), עם תוספת סמכויות מהמשרד לעניינים אסטרטגיים, או מהמשרד לענייני מודיעין.

מקורביו של סילבן שלום איימו בימים האחרונים כי אם לא ישודרג הוא שוקל ברצינות שלא לכהן כלל כשר. חלק גדול מהשרים יישארו ככל הנראה בתפקידם הנוכחי, והשר משה (בוגי) יעלון עתיד להיות המשודרג העיקרי עם מינויו הצפוי למשרד הביטחון.

שר האוצר היוצא, יובל שטייניץ, ייאלץ להסתפק במשרד האנרגיה והמים, ואולי גם המשרד לעניינים אסטרטגיים או לענייני מודיעין (לאחר ששלום יבחר אחד מבין השניים).

באשר למשרות סגני השרים, מסתמן כי ח"כ זאב אלקין ימונה לסגן שר החוץ. בשלב הראשוני למעשה אין שר מכהן במשרד, בשל החקירה המתנהלת נגד ליברמן והשמירה של נתניהו על התיק עבורו. אנשי הליכוד צפויים לכהן גם כסגני שר הביטחון והמשפטים, וכן לעמוד בראשות ארבע ועדות כנסת ובראשות הכנסת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.