גורמים חרדים זועמים על כחלון: "מחלק סוכריות לחילונים בהרצליה"

בעקבות הודעת כחלון על הוצאת אלפי יחד' למגזר החילוני הביעו גורמים חרדים במערכת הפוליטית זעם על כחלון ואמרו בשיחה ל'קוקר': "כחלון לא עוצר באדום, אחרי שהתרענו בפניו שוב ושוב על הזנחת הציבור החרדי הוא ממשיך להוציא לשיווק אלפי יחד' מבלי להתחשב כלל וכלל בציבור החרדי שזוכה לכתף קרה". { אוצר לחילונים}

 אוצר לחילונים: בשעה שהציבור החרדי נמצא במצוקת דיור חריפה הנציגים בכנסת יושבים ולא עושים דבר לפתרון המצוקה, בעוד דרעי מתהדר בנוצות של התחבורה הציבורית שיניבו אולי עשרות שקלים בעיקר למעסיקים, כחלון ממשיך לחלק סוכריות לאוכלוסיה החילונית.

לאחר שבחודשים האחרונים הוא חילק עשרות אלפי דירות בפרויקט מחיר למשתכן, היום הודיע  שר האוצר, משה כחלון כי דירות קטנות בשטח של 80 מ"ר במסגרת מחיר למשתכן בהרצליה ימכרו בכ-900 אלף שקל לזכאים שבעיקר נמנים על הציבור החילוני.

מדובר בכמעט 8 אלף  יח"ד דיור שייבנו עבור הציבור החילוני בהרצליה. בעקבות הודעת כחלון הביעו גורמים חרדים במערכת הפוליטית זעם על כחלון ואמרו בשיחה ל'קוקר': " כחלון לא עוצר באדום, אחרי שהתרענו בפניו שוב ושוב על הזנחת הציבור החרדי הוא ממשיך להוציא לשיווק אלפי יחד' מבלי להתחשב כלל וכלל בציבור החרדי שזוכה לכתף קרה".

אותם גורמים מעדיפים שלא לצאת במתקפה גלויה ומתכננים בקרוב פגישה נוספת עם שר האוצר בתקווה שזה ייענה לשוועתם.

"להיות שר האוצר זה עבודה קשה אבל יש רגעים של כיף. שרואים עבודה של שמונה חודשים מתרחשת. שילמנו בהרצליה הרבה יותר בהסכם הגג אבל אנחנו יודעים שכל מה שנעשה כאן נעשה לטובת התושבים, הזוגות הצעירים והצעירים", אמר כחלון בטקס החתימה.

"כשהוקמה הממשלה קיבלנו החלטה לטפל בדיור. אם לא היינו מחסלים את הספסרות בקרקעות המדינה, הזוגות הצעירים לא היו יכולים אפילו לחלום על דירה בהרצליה. דירות 80 מ"ר יכולות להימכר ב-900 אלף שקל. בראשון לציון ימכרו דירות ב-1-1.15 מיליון שקל".

במסגרת ההסכם יבנו כ-7,500 יח"ד בשלוש שכונות: אפלוניה, גליל ים, קרית שחקים בין איילון וכביש החוף. המקורות הכספיים יתבססו על תקבולים משיווק הקרקע ותקציבים של משרדי הממשלה.

כחלון סיכם ואמר "השנה נמסרו 52 אלף דירות ובשנה הבא יש הזמנות של 60 אלף דירות לפי נתוני חברת חשמל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.