המחשב הגנוב והחרדים: מי אתה חגי טופלנסקי?

מבוכה בצה"ל: יממה לאחר התפטרותו של ראש אכ"א, גורמים חרדים נושמים לרווחה: במהלך החודשים האחרונים נתקלו לא מעט בני ישיבות בזרועו הארוכה של טפלינסקי. לקוקר נודע כי ראש אכ"א הערים קשיים על בחור ישיבה ספרדי שהסתבך מול הצבא. בעדה החרדית חוששים: "השת"פ עם הצבא יביא לגיוס המוני" { "התנכל לבחורי ישיבות"}

יממה לאחר התפטרותו של ראש אכ"א  חגי טופלנסקי, בציבור הדתי והחרדי הביעו שמחה לאיד על מבוכת הקצין שהסתבך ונאלץ להתפטר.

המפקד שהתנכל לבחורי ישיבות ובחורים דתיים בצה"ל ראש אגף כוח אדם האלוף חגי טופלונסקי הודיע הערב (רביעי) לרמטכ"ל גדי אייזנקוט כי הוא מבקש לסיים את תפקידו לאור גניבת מחשב נייד מביתו שלשום לפנות בוקר.

במהלך החודשים האחרונים נתקלו לא מעט בני  ישיבות ובעיקר מתגייסים דתיים בזרועו הארוכה של טפולנסקי  שבין היתר אסר על גידול זקן- מה שהקשה על לא מעט מתגייסים דתיים.

לקוקר נודע כי במקרה מסוים הערים טופלנסקי קשיים בעבור שחרורו של בחור ישיבה ספרדי שהסתבך מול הצבא. גורמים פוליטיים חרדים הפעילו לחצים כבדים על משרד הביטחון, אך במקרה הזה כמו גם במקרים  האחרים נתקלו בידו הארוכה של ראש אכ"א שהחליט שלא לשחרר את הבחור הספרדי, "הוא עשה לנו את המוות", מעיד גורם חרדי שבקי בפרטים.

גורם פוליטי חרדי אומר ל'קוקר' כי טופולנסקי היה אחראי בין היתר על המסגרות החרדיות בצבא וחלש על כל מקרה פנים חרדים שהונח לפתחו.

את תגובתו של ראש אכ"א לא היה ניתן להשיג. משתתקבל תגובה נשמח לפרסמה .

גורמים בעדה החרדית אומרים ל'קוקר' כי עתה לאחר שטופלנסקי הולך הביתה,  צה"ל ינסה להתקרב לחרדים ולהגיע איתם להסדר על גיוס נרחב של חרדים לצבא, "עד כה טופלנסקי תקע מקלות", הם טוענים, עתה, כשיבוא מחליף נוח יותר הוא יוכל לתאם עמדות ולרפד  את הדרך לגיוס המוני של חרדים"..

טופלנסקי קיבל את ההחלטה  למרות שלא נמצא חומר מסווג על המחשב. הרמטכ"ל אייזנקוט קיבל את בקשתו של טופולונסקי והדגיש כי קיבל את ההחלטה בלב כבד וזוהי הנורמה הנדרשת מכל מפקד בצה"ל.

אלוף חגי טופולנסקי ציין בפני הרמטכ״ל כי כל חייו חונך לקחת אחריות וכך גם דרש מפקודיו.

הרמטכ"ל ציין כי קיבל את בקשתו של טופולנסקי בלב כבד. "מדובר בקצין מוערך ורב זכויות, טייס קרב שנתן את כל חייו למען ביטחונה של מדינת ישראל ומעשיו הם ביטוי לנורמה הנדרשת מכל מפקד", אמר הרמטכ"ל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.