גור נוטשים את הוואטסאפ: "רק לגויים"

אלפי חסידי גור השתתפו הערב בכנס נגד פגעי הטכנולוגיה בבית המדרש הגדול של החסידות בהשתתפות האדמו"ר מגור: "אסור להתכתב בוואטסאפ עם יהודי חרדי, רק עם גוי או חילוני". {הוראת האדמו"ר}

אלפי חסידי גור השתתפו הערב בכנס נגד פגעי הטכנולוגיה בבית המדרש הגדול של החסידות בהשתתפות האדמו"ר מגור: "אסור להתכתב בוואטסאפ עם יהודי חרדי, רק עם גוי או חילוני".

הרב אברהם נחמן גוטרמן מרבני החסידות נשא דברים נוקבים ותקף בחריפות את השימוש באפליקציית וואטסאפ שחדרה עמוק לתוך החברה החרדית.

הגאון רבי נפתלי נוסבוים הקריא את החלטות הכנס בעיקרן האיסור להתכתב בוואטצאפ עם יהודי חרדי, ניתן להתכתב רק עם גויים או עם יהודים שאינם חרדים לצורך פרנסה בלבד, כמו כן תקף את השימוש במכשירי תומך כשר גם לצורך פרנסה, מלבד בחברת דלתא, כאשר גם את המכשירים הללו נאסר להוציא בפומבי.

AujUIHIQCXvciFFoj_n6NBelHEnFHTAfyp0cOTUzp-w4

בעקבות הכנס, רבים מחסידות גור מיהרו להתנתק מהקבוצות. "קבוצות וואטסאפ שלימות נסגרו, עשרות חסידים התנתקו מהאפליקציה. לא ברור עוד כמה זמן זה יימשך – אבל מה שבטוח שכרגע אנחנו מחויבים להוראת האדמו"ר". אמר אחד החסידים.

הדיסקרטיות האפקטיבית של וואטסאפ כנראה מפחידה את הרבנים, שבחרו לצאת נגד האפליקציה בצורה פומבית. רבנים טענו, כי בעקבות האפליקציה נעשה שימוש בשפה מלוכלכת וגיבוב שטויות. והוסיפו כי שימוש באפליקציה עלול לגרום לאיבוד הנפש היהודית של המשתמש, וזו "הסיבה מספר 1 להרס הבית והעסק היהודי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.