גוש עציון לאחר המצור: רוכבים על הלבן – צפו בתמונות

 

בשעה האחרונה פתחו עובדי המועצה יחד עם כוחות מיוחדים של הצבא את הדרך לישובי דרום-מזרח הגוש: מיצד, פני קדם ומעלה עמוס. בשעה זו עושים את דרכם גם גנרטורים לישובים אלו שבהם נותקה הפסקת החשמל מראשית הסערה.

סגן ומ"מ ראש המועצה משה סוויל: המבצע הזה היה חיוני והכרחי כיוון שבישובים הללו יש מאות משפחות ומאות ילדים ולעיתים גם תינוקות ופעוטות שנותרו ללא אוכל וללא מצרכי מזון בסיסיים. מאז התחזיות על הסערה אנו עומדים בקשר עם כל הגורמים האפשריים: חברת חשמל, צבא, משרת ישראל ומקורות. גם עובדי המועצה עובדים ללא לאות מיום חמישי כדי לחבר חזרה את ישובי הגוש לחשמל ומים".

גם בשעה זו עדיין ישנם ישובים בגוש עציון המנותקים מחשמל ולעיתים גם מאספקת מים. כך למשל הישובים נוה דניאל ואלון שבות מיצד, פני קדם, אבי הנחל, ראש צורים. בישוב שדה בועז אין מים מיום שישי.

במהלך סוף השבוע פונו מגוש עציון 6 יולדות לבתי חולים בירושלים.

כוחות המועצה גם סייעו בהסעתם של אחיות ורופאים לישובים בתוך הגוש וכן למשמרות בבתי החולים בירושלים.

מזג האוויר הבהיר יחסית היום מאפשר את המשך ניסיונות השבת החיים למסלולם בגוש עציון בפעולות פתיחת צירים, חיבור חשמל ומים.

כמו כן במהלך היום נבדקו כלל מוסדות החינוך במועצה כמו: גנים, בתי ספר ומעונות על מנת לבדוק את כשירות המבנים לקיום לימודים. בשעה 16:30 תקיים המועצה עם כלל ראשי האגפים ומנהלי המחלקות וכן עם נציגי הצבא והמשטרה הערכת מצב בכדי להחליט על קיום לימודים מחר ובאיזה מתכונת.

גם התחבורה הציבורית לגוש עציון מתחדשת בהדרגה. חברת אגד הודיעה כי כבר בשעה הקרובה יצא הקו הראשון לכיוון צומת הגוש.

גם מטיילים רבים הגיעו החל מהבוקר לגוש עציון חלקם בג'יפים וחלקם רכובים על אופניים.

בגוש עציון, שבשיא גובהו מגיע גם ל-1000 מטר מעל פני הים, ישנו נוף ייחודי לארבע רוחות השמים. ממערב ניתן לצפות עד לאזור אשקלון והים התיכון וממזרח עד לים המלח והרי ירדן. גד כהנא מנהל התיירות בגוש עציון: "בית ישראל מוזמנים לצפות בנופיו המיוחדים של גוש עציון. גוש עציון לאורך כל השנה הנו מקום קסום וייחודי עם נוף בראשיתי, לראות את כל הנוף הזה בלבן זו חוויה שלקוחה מעולם אחר."

 IMG-20131214-WA0040 IMG-20131214-WA0042 IMG-20131215-WA0119 IMG-20131215-WA0123

קרדיט צילום: דוברות מוא"ז עציון

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.