גוש 6048 המומחים של פיקה השקעות נדלן מסבירים למה הוא כל כך פופלארי

חרף המחאה החברתית והטענה נגד ענף הנדל"ן שמחירי הדירות והבתים מרקיעים שחקים יותר מאי פעם, לא רק שהיקפי הבניה במדינת ישראל לא עצרו, אלא אף ממשיכים לגדול ולהתפתח ביתר שאת. לא רק שאנשים לא הפסיקו לרכוש דירות חדשות, הקניה נמצאת בעיצומה והמדינה ממשיכה להפשיר עוד ועוד קרקעות לבניה חדשה ואיכותית. הקרקע הפופולארית ביותר שעומדת כיום לפני סיום מתן אישורים סופי והצגתה לציבור, היא באזור הדרום של העיר חולון וקרויה תוכנית ח500.

מהי תוכנית ח500?

זוהי תוכנית שנועדה להפוך את אזור דרום חולון למרכז מטרופוליני מפותח, בעל קריית ספורט ועם פארק עצום שיהיה הריאה הירוקה הגדולה ביותר באזור זה. רוב השטחים שמיועדים להפשרה מיועדים למגורים ובמרכזם אזורים מסחריים עצומים שיהפכו למרכז ושוק עבודה עבור כלל התושבים של חולון וסביבתה. כאמור התוכנית מחלקת את אזור דרום חולון לגושים ולכל גוש ייעוד אחר. בין הגושים המופשרים הפופולארי ביותר כעת על פי עולם הנדל"ן, הוא גוש 6048.

מה התכנון עבור גוש 6048?

גוש זה אמור להיות אזור של בניה רוויה, כלומר, אזור בו ייבנו בנייני מגורים וגורדי שחקים רבים. האזור הספציפי הזה אמור להיות מאוד מאוכלס, ובהתאם יהיו גם נקודות אסטרטגיות לבתי עסק קטנים. נוסף לכך, מצטרפת הנקודה החשובה ביותר לכל מי שמחפש אחר דירות או בתים למכירה, נושא המיקום של הגוש. על פי תוכנית המתאר של ח500, גוש 6048 אמור להיבנות צמוד לגוש שיהווה את המרכז המסחרי, העסקי והחברתי של כל תוכנית ח500. המשמעות לכך, תהיה שגוש 6048 יהיה קרוב משמעותית לכל מוקד מרכזי וחשוב לכל בית. לא מדובר רק במקומות עבודה שיהיו נגישים וזמינים יותר לכל הדיירים שיגורו בגוש המדובר, מדובר במוקדים חברתיים, בתי ספר, ספורט, תרבות, קופות חולים ובשאר מרכזים ציבוריים חשובים שיהיו נגישים לכל מי שיגור בסביבה.

פרט אטרקטיבי נוסף על 6048

מלבד מיקומו האטרקטיבי של הגוש, ישנו נושא נוסף מרכזי ביותר שמעסיק את רוב הקבלנים וכל המי ומי שמחפשים הזדמנויות פז כמו הפשרת קרקעות אטרקטיביות, זהו עניין התזמון. על פי התוכנית הייעודית, גוש 6048 אמור להיות הגוש הראשון שהבניה בו תחל, כלומר, ההשקעה בגוש זה עומדת להיות הראשונה שתניב את פירות העמל. אמנם כאשר מדובר בקרקעות לרוב מדובר בהשקעות לטווח ארוך מאוד, ובתוכנית המיועדת הטווח הוא לכל הפחות קרוב לעשור. אך בעתיד הלא ידוע של מדינת ישראל, מבחינה כלכלית וביטחונית, כל משקיע היה רוצה לקצור את פירות העמל וההשקעות שלו במהירות המיידית האפשרית. במקרה הנוכחי, הפרי הבשל הראשון יהיה בגוש 6048.

לסיכום, תוכנית הבניה ח500 של העיר חולון היא התוכנית האטרקטיבית ביותר שקיימת בשוק הנדל"ן כיום. בתוכנית זו הגוש הפופולארי ביותר הוא 6048 שישמש לבניה רוויה, יהיה צמוד למרכז המטרופוליני ויהיה הראשון שיופשר לבניה. נדמה כי זוהי אחת ההשקעות הבטוחות ביותר ומהירות הטווח לקצירת פירות העמל.

 

המאמר מוגש באדיבות פיקה השקעות נדלן

 

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. שלום,

  המידע בכתבה לא מדויק ובגבול ההטעיה.
  מבחינה שמאית באופן ממוצע בתכנית אין הבדלים בין הגושים השונים, מה גם , שבאיחוד וחלוקה מחדש ללא הסכמת בעלים לא ניתן לדעת במדויק את ייעוד הקרקע הסופי שלך , וכמובן שלא את המיקום הספציפי.

  גוש 6048 יהיה באיחוד וחלוקה מחדש עם גושים נוספים שיהיו באותו מתחם;

  גם מתריע שעל פי שמאות אחרונה שיצא לי לראות מדובר על כ 143 מ"ר קרקע ליחידה (יחידה סחירה) .

  הרבה מידע באשר לתכנית – זמן תגובה מהיר לשאלות : http://holon-h500.co.il/

  אלון |
  הגב