גזירות הממשלה כלפי מערכת החינוך החרדית – במרכז דיוני "כנס הנבחרים"

צוות ההיגוי של הכנס מציב על נס את נושא גזירות הממשלה כלפי הציבור החרדי והמאבק על החינוך הטהור נוכח התנכלות ממשלתית בלתי פוסקת כלפי מוסדות החינוך החרדי

 

 

 

מאות נציגי הרשויות החרדיים, שיתכנסו בימי העיון של "כנס הנבחרים", ידונו וילבנו את דרכי הפעולה והמהלכים השונים, נוכח גזירות הממשלה כלפי מערכת החינוך החרדי, הן בהיבט התקציבי, והן באיום להתערבות באופי החינוך הטהור, שנמסר לנו מדורות.

 

"אני לא זוכר תקופה קשה כזו לציבור החרדי" – אומר לנו אחד מהח"כים החרדיים שהבטיח את השתתפותו ואף ינאם בכנס הנבחרים שיפתח אי"ה ביום ראשון, כ"ג בחשון. "הגזירות הניחתות על ראשנו, ועימן אנו צריכים להתמודד כמעט מעשה יום ביומו – הפכו למאבק ועימותים קשים שהציבור אפילו לא מודע אליהם. אנו מצליחים בעזרת ה' לבלום חלק מן הגזירות, אך האווירה כיום היא משטמה עזה ושנאה לכל מה שמייצג את הציבור החרדי ושומר המצוות".

 

ב'כנס הנבחרים3' ישתתפו מאות מנהלי מוסדות, ראשי ערים, חברים כנסת, אישי חינוך ואישי ציבור – כולם כאחד, כדי לטקס עצה כנגד המתקפה המשולבת כנגד כל היקר והקדוש לציבור החרדי. לטקס עצה באמצעות סיעור מוחות, שותפות בניסיון האישי מתוך שותפות גורל – כל זאת בפאנלים ייחודיים ומקצועיים; וכמובן בסיוע מומחים מן השורה הראשונה, כלכלנים, אנשי מקצוע ויועצים בעלי-שם ועתירי ניסיון.

 

מצוות ההיגוי נמסר כי מושב החינוך החרדי ייערך במקביל ובשני ימים, כשמושב אחד יוקדש על צרכי החינוך המיוחד, ההתמודדות ואתגרים השונים שיש בתחום חשוב ורגיש זה. בנוסף ייערך מושב מסכם של ועידת "כנס הנבחרים" בו ישתתפו מנהלי מחלקות החינוך ברשויות המקומיות בריכוזים החרדיים, מנהלי מוסדות חינוך מובילים, נציגי משרד החינוך ואישי ציבור.

 

אחד מראשי המוסדות, שאף הוא ישתתף בפאנל מיוחד במסגרתו ידונו אפיקי הפעולה, מגדיר את המאבק כ"מתקפה משולבת ומשולשת" תוך שהוא מסביר: "אנשי הממשל ושלוחיהם עושים כל שביכולתם להצר את מוסדות החינוך החרדי. בין אם מדובר בעצירת תקציבים, בקיצוצים עמוקים ובהטלת תנאים ומגבלות; בין אם מדובר, מנגד, בהקצאת משאבים רבים למסגרות חינוך אחרות – במטרה לסחוף ולסחוב חלשי-אופי לכיוון הזרמים הממלכתיים יותר; וכמובן לא זונחים את הניסיונות החוזרים ונשנים לכפות לימודי ליבה וסוגים שונים של מסגרות נוספות – תוך איום מתמיד על תקצוב המוסד והכרה בו".

 

ב"כנס הנבחרים" צפויים להשתתף נבחרי ציבור מ-90 ערים ורשויות, המייצגים יחדיו למעלה ממיליון ושלוש מאות אלף תושבים. המשתתפים נהנים אפוא ממפגש בלתי אמצעי ואיכותי עם נציגים שונים, חברי מועצות ורשויות בציבור החרדי וכן עם ראשי הממשל והמשק הישראלי, ובכך מתאפשר ללבן את העניינים המקצועיים העומדים על סדר יומם של נציגי הציבור, על מנת להביא פתרונות איכותיים לציבור התושבים.

 

"כנס הנבחרים" מתקיים זו הפעם השלישית ביוזמת פורום הרשויות החרדיות שהוקם לפני 12 שנה, בעקבות ההתרחבות פעילות הרשויות החרדיות, במסגרת מרכז השלטון המקומי. כאמור הכנס יתקיים במהלך ימים ראשון, שני ושלישי, כ"ג-כ"ה בחשון, 16-18.11

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.