גטאס נשבר בחקירה: "העברתי למחבלים טלפונים ופתקים"

הערב חשף כתב הפלילים של ערוץ 2, משה נוסבאום כי חבר הכנסת גטאס הודה היום (שלישי) בחקירתו משרדי להב 433, בהעברת הטלפונים לידי מחבל אחד ופרטים מוצפנים לידי מחבל שני. אלא שגטאס מנסה לשייך את המניע ל"דאגה הומניטרית"

הערב חשף כתב הפלילים של ערוץ 2, משה נוסבאום כי חבר הכנסת גטאס הודה היום (שלישי) בחקירתו משרדי להב 433, בהעברת הטלפונים לידי מחבל אחד ופרטים מוצפנים לידי מחבל שני.

לטענת  גטאס  המניע שלו נבע  בשל דאגה למצבם ההומניטרי של המחבלים.

במשטרה מעריכים כי גטאס הודה  בהברחה בשל הממצאים  המפלילים שהתגלו בחקירה, כעת הוא מנסה להפחית מחומרת המעשה ולטעון שהמניע הוא לא סיוע לטרור אלא סיוע הומניטרי לאסירים. המשמעות של הדברים האלה היא שגטאס מנסה להתמודד עם העונש הצפוי לו.

במהלך החקירה הציגו לו  החוקרים את הסרטונים שמתעדים את מפגשיו עם שני החבלים והעברת הטלפונים והפתקים, כולל הקלטות סאונד של השיחות בינו לבין המחבלים במהלך המפגשים. חקירת המשטרה תתמקד כעת במניע וזה תלוי לא מעט בתוכן של הפתקים המוצפנים שהועברו.

דוברו של הח"כ אמר כי גטאס אמר בכניסה לחקירה: "ההר יוליד עכברון". מהמשטרה נמסר בתום החקירה כי לגטאס מיוחסות "עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, מרמה והפרת אמונים ועבירות על פי פקודת שירות בתי הסוהר – הכנסת חפץ אסור/מסוכן". במשטרה הבהירו כי החקירה נערכה באישור היועץ המשפטי לממשלה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.