גיבורת היום: נערה בת 15 מאשקלון (וידאו)

גיבורת היום היא ענת סוויסה, נערה בת 15 מאשקלון, בשעות הצהריים. היא מיהרה למרחב המוגן, סגרה את הדלת והמתינה לפיצוץ של רקטת כיפת ברזל. לא חלפו כמה שניות והחדר רעד, עשן נכנס לבית כשרקטה נפלה בחצר הבית.

 

גיבורת היום היא ענת סוויסה, נערה בת 15 מאשקלון, בשעות הצהריים. היא מיהרה למרחב המוגן, סגרה את הדלת והמתינה לפיצוץ של רקטת כיפת ברזל. לא חלפו כמה שניות  והחדר רעד, עשן נכנס לבית כשרקטה נפלה בחצר הבית.

כעבור שעה הגיע למקום שר החוץ אביגדור ליברמן כשהוא מלווה במקבילו הנורווגי, כשנשמעה האזעקה פעם נוספת נאלצו השלושה להיכנס יחדיו למרחב המוגן…

"אנחנו רק רוצים שהשגרה הזאת של החיים שלנו תיגמר", סיפרה סוויסה לחדשות 2 Online. "זה לא הגיוני שהורים, בני נוער וילדים קטנים יתרגלו לזה שיש להם 30 שניות להציל את החיים שלהם. אם לא הייתי נכנסת לממ"ד אני לא יודעת מה היה קורה. מעכשיו כל אזעקה תהיה קצת יותר מפחידה".

. "היה לחץ ופאניקה, הממ"ד קצת קטן אבל כיפת ברזל עבדה", תיארה סוויסה. "הוא בעיקר לא ידע מה לעשות. לי היה ברור שאני רצה לממ"ד ולא יקרה לי כלום, ניסינו להידחס הרבה אנשים בחדר הקטן והצפוף".

שר החוץ ליברמן שיבח את קור רוחה של הנערה הצעירה שפעולתה הצילה את חייה. "יש לנו אזרחים ממושמעים ואמיצים", אמר ליברמן. "ברגע שהטיל נפל ישירות על הבית, לילדה היה קור רוח כדי להיכנס למרחב המוגן ולסגור את הדלת. מעוצמת הפגיעה הדלת של הממ"ד נפתחה, אבל היא הצליחה להיכנס בזמן".

ליברמן שב במהלך הביקור על עמדתו לפיה צה"ל צריך להגביר את התקיפות ולהרחיב את הפעולה. "כרגע לא ניתן להבטיח שגרה וחופש, קיץ לילדים ללא טיפול בקרקע, ללא מבצע קרקעי בתוך עזה", הדגיש שר החוץ. "אנחנו לא צריכים לשלוט בעזה ולהקים יישובים, אלא להבטיח שמחבלי חמאס יברחו או שייעצרו או שימותו".

וידאו באדיבות רשת

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. איזה ילדה ענקית .. יודעת לדבר חבל על הזמן

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב