החשד, המעצר הדרמטי והפיגוע הנורא שנמנע: צפו בשוטר שמנע את האסון משחזר (וידאו)

פיגוע תופת סוכל במחסום סמוך לביתר עילית בהרי ירושלים. שוטרי מג"ב עצרו נהג שהגיע למחסום, כשפאה לראשו ובלוני גז רבים במכוניתו. מפקד הצוות הצליח לבלום את המחבל תוך שהוא נגרר עמו דרך חלון המכונית. בראיון הוא משחזר את תיעוד ההשתלטות על המחבל. צפו

צפו:

באדיבות רשת

הנס הגדול התרחש כשלמחסום ביתר עילית הגיע הבוקר רכב פלסטיני שנסע באזור. לוחמי מג"ב שהיו במחסום זיהו את הרכב מתקרב בצורה חשודה לכיוון המחסום.

הלוחמים סימנו לנהג לעצור. כאשר נהג הרכב נעצר, זיהו הלוחמים כי על ראשו של הנהג מונחת פאה נוכרית. "הוא התנהג בצורה מחשידה ולכן היינו חייבים לבדוק אותו", סיפר מפקד המחסום.

לאחר שהנהג סירב לכבות את הרכב ולעצור לבדיקה, ניסה אחד הלוחמים להכניס יד לרכב ולדומם אותו בעצמו, בשלב זה הנהג התחיל בנסיעה כשחצי גופו של הלוחם בתוך חלון הרכב. כעבור נסיעה של מספר מטרים שלף הלוחם את נשקו האישי, דרך את נשקו וכיוון לעבר החשוד תוך שהוא מורה לו לעצור את הרכב. החשוד עצר את הרכב במקום ונעצר על ידי הלוחמים.

בתוך הרכב זיהו הלוחמים את המטען רב העוצמה. חבלנים הוזעקו למקום וכוחות נוספים של משטרה וצבא הגיעו לזירה. החשוד נעצר ונלקח לחקירות שירות הביטחון.

"נהג הרכב נראה לי חשוד, סימנתי לו לעצור ושאלתי אותו שאלה. הוא התחיל לגמגם והבחנתי במשהו חשוד בחלק האחורי. הבנתי שמשהו לא תקין והחלטתי לדומם את המנוע כדי שלא יברח. כאשר הגוף שלי היה בתוך הרכב הוא תפס לי את היד והתחיל בנסיעה מהירה.

"קפצתי פנימה, שלפתי את האקדח וכיוונתי אליו. הבנתי שאם אני יורה, כנראה שאני מתפוצץ עם הרכב. הדפתי אותו אל מחוץ לרכב והתגלגלנו ביחד החוצה. הגיעו שני לוחמים שלי ונטרלנו אותו. החבלן הציץ לתוך הרכב ואמר לנו: 'חבר'ה, זה רכב תופת. תעופו מפה כמה שיותר מהר".

במילים אלו תיאר קצין משמר הגבול, מפקח ישורון צורן, באזני המפכ"ל ומפקד מג"ב את רגעי ההשתלטות על המחבל שנסע במכונית תופת לשטח ישראל. ערנותו של הלוחם, חתירתו למגע וקור הרוח של צוות הלוחמים מנעו פיגוע קטלני שיכול היה לגבות חיי קורבנות רבים.

"עשיתם פה מעשה גבורה אמתי. הערנות שלכם והדרך בה התנהלת פשוט הצילה חיים. יישר כוח לך, לחברי הצוות ולכל היחידה", החמיא המפכ"ל לצורן.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.