גיוס חרדים? בני ברק בתחתית הרשימה

צה"ל פרסם את נתוני הגיוס לשנה האחרונה וחשף כי יש עלייה במספר המשתמטים בקרב הגברים והנשים, הנתונים שפורסמו משקללים את אחוז הגיוס לצה"ל ואת אחוז מיצוי השירות בערים השונות. מתוך הערים החרדיות: העיר אלעד מובילה בנתוני הגיוס {נתוני הגיוס נחשפים}

צה"ל פרסם את נתוני הגיוס לשנה האחרונה וחשף כי יש עלייה במספר המשתמטים בקרב הגברים והנשים. הנתונים נבנו על סמך שקלול של שלושה פרמטרים: אחוז הגיוס ביישוב, שמשקלו בנתון הסופי הוא 50%, ואחוז המיצוי ללחימה ואחוז המיצוי לקצונה, שמשקל כל אחד מהם 25%.

הנתונים שפורסמו משקללים את אחוז הגיוס לצה"ל ואת אחוז מיצוי השירות בערים השונות תוך התחשבות ביציאה לתפקידי קצונה. במקום הראשון בציונים לגברים, נמצאו מודיעין, גבעת שמואל, הוד השרון, ראש העין ונס ציונה. עבור נשים, במקום הראשון נמצאות הוד השרון, מודיעין קריית אונו, רמת השרון וגבעתיים.

מודיעין עם ציון של 84% המשקלל את המיצוי ללחימה ולקצונה לצד שיעורי הגיוס. במקום השני, ואורחת קבועה בצמרת, נמצאת גבעת שמואל שזינקה 7 מקומות וזכתה לציון 82.2%. גם קרית אונו שבמקום השישי עלתה ב-9 מקומות בעוד שאת הזינוק המרשים ביותר רשמו טירת הכרמל (עלייה של 16 מקומות), עכו (15), קרית שמונה (12) ודלית אל כרמל (11).

סוגרות את הטבלה, הערים החרדיות, כאשר בתחתית נמצאת העיר בני ברק, גבעת שמואל מובילה גם באחוז הגבוה ביותר של לוחמים משורותיה (59.5%), ובמקום השני מככבת דווקא העיר החרדית ביתר עילית. מתוך הערים החרדיות העיר אלעד מכבת במקום הראשון.

כיום משרתים בצה"ל 5,000 חרדים, כאשר בשנה החולפת התגייסו 2,700( מתוך שנתון של 8,000 חרדים בני 18). צפי גיוס החרדים לשנה הבאה עומד על 3,200 חרדים, ולצורך כך נבחנת האפשרות להקים פלוגות חרדים נוספות בחטיבות הלוחמות.

ההגדרה של הממשלה לחרדי הוא מי שלמד לפחות שנתיים במוסד תורני בגילאים 18-14.

קצין בכיר בצה"ל התייחס היום לסוגיה. "החרדים אפקטיביים לצבא ועושים עבודה מצוינת אך צה"ל לא ייפול בלעדיהם השאלה האמיתית נוגעת לשילובם בחברה ו-90% מהחרדים המסיימים שירות צבאי משתלבים בלימודים או בתעסוקה. אנחנו עומדים ביעדי הגיוס ורוצים לעשות זאת בהסכמה מבלי לשלוח משטרה צבאית לישיבות״

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.