גיור אלטרנטיבי = זריית חול / אבישי בן חיים

כישלון פתרון בעיית הגיור בישראל הוא כישלון רבני הציונות הדתית, לא פחות ממה שהוא כישלון הרבנים החרדים והש"סניקים / טור

לא יאומן מסע זריית החול בעייני הצבור כאילו לציונות הדתית מסבירת הפנים יש פתרון בעניין הגיור. יחסי הדת והמדינה בישראל מתנהלים בצל האמונה המופרכת כאילו יש רבנים שסניקים וחרדים רעים ומושחתים ורבנים ציונים דתיים טובים וערכיים (ומסבירי פנים, הם גם מסבירי פנים).
אז צריך לומר שוב ושוב את האמת: מערך הגיור נשלט מזה שנים ארוכות על ידי הציונות הדתית, ונהנה מתקציבי עתק, שהעלו אבק. שליש מדייני הגיור (כ9 מתוך כ27) בלבד הם חרדים, כל השאר ציונים דתיים. למותר לציין שלמרות זאת לא נפתרה בעיית הגיור. כישלון פתרון בעיית הגיור בישראל הוא כישלון רבני הציונות הדתית, לא פחות ממה שהוא כישלון הרבנים החרדים והשסניקים.

גם עכשיו, הקו ההלכתי מעלה שלהוציא את הניסיון לפגוע במעמד הרבנות הראשית, אין בשורה אמתית בהקמת בתי הדין החדשים לגיור. זאת להוציא סעיף אחד: גיור קטינים שאמם אינה יהודייה אך מוכנה לשלוח אותם לבית ספר דתי (הרי הבעיה האמתית בגיור היא שמחייבים את המתגיירים לוותר על האופציה של ישראליות חילונית יהודית ומחייבים אותם לשלוח את ילדיהם לבתי ספר דתיים). בתי הדין החדשים לא הולכים להקל הלכתית לרגל הסיטואציה ההיסטורית עם המתגיירים המבוגרים, גם לא על ישראלים שמאמצים ילדים חילונים. אה, סליחה הם הולכים להסביר פנים.

(וגם את המיתוס הזה של הציונים הדתיים 'מסבירי הפנים' צריך פעם לפרק, למרבה הצער: הציונות הדתית כשלה בהסברת פנים בשתי הזדמנויות היסטוריות דרמטיות: בקליטת יהודי המזרח – הרי רוב האלקטוראט השסניקי הוא מזרחים שגדלו בציונות הדתית, הבינו שהם הולכים להיות בה סוג ב' ושהיא אינה הבית שלהם ונדדו לש"ס. כך גם בקליטת יהודי אתיופיה – גם על קליטתם קיבלה הציונות הדתית אחריות מתוקף החיוב שלהם כחלק מתנאי הגיור המחייב ללמוד בבתי ספר דתיים, ובכן, גם האתיופים משום מה יצאו עם תחושות מחורבנות ממסבירי הפנים. כשמדברים על כישלון קליטת יהודי אתיופיה, רואים את המחאה ברחובות ושומעים את תחושות הזעם והעלבון שלהם צריך לדעת מי קיבל אחריות לקלוט אותם ומי נכשל בהסברת הפנים).

עכשיו התפתח סיפור נוסף: שדר הרדיו הספרדי של "קול חי" אבי מימרן דיבר בצורה מחפירה באמת אל הרב דוד סתיו ואמר לו" אתה לא רב", זה חמור מאד מחוצף ודוחה, אבל זה עדיין סיפור קטן יותר יחסית לכך שקצת אחרי שהציונות הדתית הפסידה בבחירות לרבנות הראשית קבוצה רצינית של רבני הציונות הדתית ובראשם הרב סתיו אמרו במעשה פרישתם לרבנות הראשית בישראל "את לא רבנות". במיוחד לאור העובדה שכבר הסברנו שאין להם באמת סיבה אמתית להקים מערך גיור משלהם שכן אין להם כמעט שום בשורה של הקלה הלכתית. אבל הם מסבירי פנים.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. לציונות הדתית ישנם בתי ספר ממלכתי דתי בהם לומדים ילדים רבים שהם ילדי גויים גמורים ואפילו בני עובדים זרים , ילדים אלו במקרים רבים מושפעים מחיי סביבת הלימודים כך שממשיכים להשתלב אח"כ בתיכונים וכן בפנימיות של הציונות הדתית , מה שקורה פעמים רבות הוא כי ילדים בהתבגרותם כאשר צריכים להחליט מה הלאום שלהם לדוגמא בהנפקת תעודת זהות מבקשים לרשום חבר העמים וכי"וב שזה אומר כי אין בדעתם כלל להתגייר, על דור זה שהציונות הדתית משקיע בו הרבה משאבים גם משאבי אנוש וגם כסף ולבסוף הם לא נשארים אפילו לא במאגר הקולות שלהם חסה ונלחמת הציונות הדתית של רבני צער, למותר לציין כי נוער שמגיע לחלקים בציונוצ הדתית מהפלג של הרב דרוקמן וקיצוני ממנו הם מלכתחילה תופסים את היהדות לדבר רציני באורח חייהם , וזהו עוד זווית במאבק רבני צוהר

    יחיאל זיית |
    הגב
  2. מה זו החוצפה לפרסם פוסט בפייסבוק כאילו זה מאמר שנכתב עבורכם. רוצים לצטט תצטטו כמה שרוצים אבל לא בצורה שזה נראה כאילו כתבתי עבורכם.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב