ג'ימי קרטר בעוטף עזה: "חאלד משעל שוחר שלום" (וידאו)

ג'ימי קרטר מגיע לישראל כדי לעשות שלום בינינו לפלסטינים, אך הפעם הוא מוחרם באופן רשמי – לא נתניהו ולא ריבלין הסכימו להיפגש איתו. צפו בראיון עמו

הנשיא האמריקני לשעבר ג'ימי קרטר, שנחשב בשנים האחרונות לאישיות לא רצויה, הגיע לישראל כדי לקדם את השלום.

"ביקשנו להיפגש עם הנשיא ריבלין, כי פגשנו אותו בעבר, אבל הוא סירב", סיפר קרטר, שנמצא בישראל יחד עם ארגון ה"אלדרס" – מנהיגים ותיקים שמנסים לקדם את השלום בין ישראל לבין הפלסטינים.

צפו בראיון עם קרטר (באדיבות רשת)

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו לא ייפגש עם הנשיא לשעבר. "הארגון כאן עבור שלום וזכויות אדם, ואם זכויות אדם ושלום הם לא באג'נדה של נתניהו, אני מבין למה הוא לא רוצה להיפגש איתנו", הוא אומר.

הנשיא האמריקני שהביא את השלום עם מצרים, נפגש השבוע עם קומץ מתושבי עוטף עזה, וניסה להסביר להם את  כי חמאס אינו ארגון טרור, וכי חאלד משעל הוא מנהיג שוחר שלום, וכי הוא מעוניין להכיר בישראל. "הצטערתי על כל טיל שנורה מעזה שסיכן אנשים חפים מפשע בישראל", אמר, אך הוסיף גם כי "משעל אינו טרוריסט" בעיניו.

קרטר הביע ביקורת כלפי ראש הממשלה בנימין נתניהו. הוא אף השווה בינו לבין מנחם בגין, איתו היה ביחסים קרובים. "מנחם בגין היה מחויב למצוא נתיב לשלום ושאנשיו יהיו מוגנים, ואני לא רואה מחויבות כזו אצל נתניהו לעשות ויתורים כפי שבגין עשה, כדי למצוא שלום אצל אויביו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.