הח"כים החרדים על תקיפת קצין גבעתי: "טרוריסטים"

גינוים חריפים בעקבות תקיפת קצין דתי מחטיבת גבעתי שנרגם באבנים על ידי קיצונים במאה שערים. נתניהו דרעי יעלון וראשי המפלגות החרדיות הגיבו בחומרה לנוכח התקיפה

גינוים חריפים בעקבות תקיפת קצין דתי מחטיבת גבעתי שנרגם באבנים על ידי קיצונים במאה שערים.

הקצין נכנס  (שישי) עם רכבו לשכונת מאה שערים בירושלים, ורכבו נרגם באבנים. הקצין לא נפגע באירוע והצליח בנס לחמוק מהפורעים הקיצונים שעטפו אותו.

הקצין,  תושב קריית ארבע, הגיע לשכונה בכדי  לבקר שניים מחייליו,  האחד חייל בודד והשני שסבו נפטר בימים האחרונים.

חרדים קיצוניים שזיהו אותו החלו לתקוף אותו ואת מכוניתו. הקצין הצליח להימלט מהמקום בשלום ומיהר להגיש תלונה במשטרה במגרש הרוסים.

אימו של החייל סיפרה כי לתוקפים היה מבט של אוייב בעיניים, כלשונה. היא סיפרה כי זרקו על בנה ביצים ואבנים ואף ניסו לבצע בו לינץ'. "השמשה האחורית נופצה לחלוטין ובנס הוא יצא ללא פגע".

בעקבות התקרית החמורה חלק מכלי התקשורת יצאו למסע הכפשה כנגד הציבור החרדי  כאשר אתר  ידיעות אחרונות  בחר בכותרת "חרדים תקפו", אשר מכלילה את הציבור החרדי כולו.

מצה״ל נמסר בתגובה ״צה״ל קולט לשורותיו בשנים האחרונות אלפי מתגייסים חרדים לתפקידים משמעותיים בכלל יחידות הצבא. צה"ל רואה בחומרה, מוקיע ומגנה כל ניסיון לפגיעה במפקדיו וחייליו, העושים לילות כימים בהגנה על ביטחון המדינה ואזרחיה״.

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח עם השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' בעקבות האירוע.

 

ראש הממשלה נתניהו עודכן במאמצי המשטרה לאתר את התוקפים. "מדובר באירוע מקומם, וצריך למצות את הדין עם פורעי החוק שהרימו יד על  קצין צה"ל. שירות בצה"ל הוא מקור לגאווה. צה"ל הוא צבא העם שמגן על כולנו. משרתים בו כל קבוצות האוכלוסיה בחברה הישראלית – כך היה וכך יימשך", אמר נתניהו.

שר הביטחון משה יעלון אמר כי "תקיפתו של קצין צה"ל היום בירושלים היא מעשה מביש ומכוער שמחייב טיפול מיידי ונחוש של רשויות אכיפת החוק. אל לנו להתייחס בסלחנות לאלימות, ואבוי לנו אם בישראל יותקפו חיילים וקצינים משום שהם לובשים מדי צה"ל.

הצבא מגייס לשורותיו חיילים וחיילות מכל גווני האוכולוסייה, כולל מהמגזר החרדי, ומעניק להם הזדמנות להשתלב בו ולאחר מכן להשתלב בחברה הישראלית. עלינו לפעול בכל חומרת הדין נגד מי שמנסים לפגוע בחיילי צה"ל השומרים על ביטחונם של אזרחי ישראל, ולפגוע למעשה בחברה הישראלית כולה", דברי יעלון.

יו"ר ש"ס אריה דרעי הגיב "יש גבול! תקיפת חייל צה"ל ע"י קיצונים יהודים היא מעשה טרור. נעשה היום מעשה חמור ואני דורש מהמשטרה לעשות הכל כדי להביא את אותם פושעים לדין לאלתר".

דוברו של ח"כ משה גפני ירח טוקר הגיב: "אלו שזרקו אבנים על החייל הם כנראה אלו שזרקו אבנים על ח״כ גפני שהלך להתפלל ערבית במאה שערים. מי שמיידה אבן לא חרדי בעיניי אלא אדם אלים ומסוכן".

ח"כ יעקב מרגי (ש"ס) אמר הערב כי מי ששותק ומחייך למראה קמפיין החרד"קים ומבליג על פעולות תוקפניות כנגד חיילים חרדים ברחוב החרדי, מקבל תוצאה כזו. אני קורא למשטרת ישראל לפעול ביד קשה כנגד הקיצונים לאלתר".

 

ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה) הגיב הערב ואמר כי הוא "מגנה את האלימות מכל סוג. כולם יודעים שמדובר באנשים שאינם משתתפים בבחירות ופוגעים גם בחרדים שאינם הולכים לשיטתם". עוד אמר כי הוא "קורא להפסיק את ההסתה נגד החרדים".

יו״ר ׳יהדות התורה׳ ח״כ יעקב ליצמן אמר כי "תקיפת חייל בידי קיצוניים מהווה קו אדום שיש לגנותו בכל פה. שימוש באלימות מכל סוג שהיא הינו מעשה פסול וחילול ד'. על המשטרה למצות את הדין עם התוקפים".

ח"כ אורי מקלב סיפר כי הקיצונים הללו תוקפים אף את גדולי ישראל ואותם כחברי כנסת. "מדובר בקבוצה קיצונית וקיקיונית שאלימה לחברה החרדית יותר מלציבור הכללי. זהו אותם פורעים ואותו מקום בו הותקפו ח"כ גפני ומרן הרב אלישיב זצ"ל בבואם להתפלל בבית כנסת  משטרת ישראל נוהגת עימם בסלחנות יתירה ואף עומדת בקשרים עם חלק ממנהיגיה. השתיקה והכניעה של המשטרה כלפי אותה קבוצה שבירתה בבית שמש ובמאה שערים נתנה היום שוב את אותותיה".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הציבור החרדי חייב להוקיע מתוכו את כל המסיתים והמדיחים את בניו לצבא השמד…..ולא יהיה שום פשרות וויתורים בנושא…גם אם זה נראה קיצוני מידי לפלוני או אלמוני…..ועיקר ההתקפה צריכה להיות לאלו שבאים לחלן את הציבור החרדי ולא לאלו שמעט הגזימו במלחמתם עם המשתפ״ים לדעתכם….

    חרדי מהיום |
    הגב