המשפחה מאשימה: "סומכים על ארגוני ההצלה"

גיסו של נתן, מאשים בשיחה ל'אקטאוליק' את המשטרה שלא עושה די לאתר את בן המשפחה, "סומכים על ארגוני ההצלה", ומגלה כי בני המשפחה התוודעו למקרה הטרגי "מקבוצות הווטסאפ" של השכנים.  

גם  הלילה נמשכו הסריקות על ידי שוטרי שיטור ימי במימי הכנרת, במאמץ לאיתור הנעדר נתן חג`אני  תושב בני ברק, שטבע בשישי לאחר שקפץ מספינה. גיסו של נתן, מאשים בשיחה ל'אקטאוליק' את המשטרה שלא עושה די לאתר את בן המשפחה, ומגלה כי בני המשפחה התוודעו למקרה הטרגי "מקבוצות הווטסאפ" של השכנים.

אדיר מעטו – גיסו החרדי של הבחור נתן מספר בשיחה ל'אקטאוליק' על החיפושים: "הגעתי לפה מיד אחרי שבת" , הוא אומר,  "הייתי עם המשפחה כל השבת, ידעתי שהוא יצא לטייל ונכנס עם סירה לכנרת, איחוד הצלה וארגונים נוספים נכנסו עם סירות אופנועים וכל הציוד הימי".

אדיר מותח ביקורת על המשטרה שאינה  עושה די על מנת לאתר את בן המשפחה הטובע, "המשטרה עושה את שלה אבל אנחנו שומעים שהם ממתינים, וכל דבר דורש אישורים ובירוקרטיה", הוא מאשים "זה נראה שהם סומכים על הארגונים החרדים שיעשו את העבודה,  המשטרה יכולה לקצר את התהליך הלא נעים הזה באמצעות מיכשור ימי שיכול לזרז את ההליך", הוא טוען ותוהה, "למה לא מכניסים את הציוד הימי ברגע הקריאה הראשונה".

אדיר מספר כי המשפחה התוודעה לסיפור הטרגי דרך הרשתות החברתיות ולא באמצעות המשטרה או גורם רשמי. "למשפחה נודע על דבר ההעלמות של בנם מהווטסאפ של השכנים", הוא מגלה, "נכון לרגעים אלו, שום גורם משטרתי – לא הגיע לעדכן את המשפחה" .

לסיום הוא מבקש מהגולשים להתפלל למציאתו, "אני מבקש מעם ישראל להתפלל על נתן בן יונה שימצאו אותו כמה שיותר מהר .

גורמים במשטרה דחו את הטענות. ל'אקטאוליק' נודע מפי גורמים במשטרה, כי המשפחה היתה על הסירה ועקבה מקרוב אחר החיפושים, בנוסף, משרד הביטחון הוא הגוף האמון על הבאת הציוד המשוכלל שעשוי לסייע במציאת הנעדר, וכי למשטרה אין השפעה על ההחלטה להביא את המיכשור שכלל לא מצוי ברשותה.

במשטרה מסרו כי גם הבוקר נמשכים החיפושים אחר הנעדר בכוחות משטרה מתוגברים שירוכזו במאמצי חיפוש בים, ברצועת החוף ומהאויר שיכללו: שוטרי שיטור ימי,אופנועי ים,פרשים, סיירים ולוחמי מג"ב, מסוק משטרה ורחפן, מתנדבי משטרה מיחידת הצוללים,ספינת הפיקוח מרשות הכנרת ,סירות אזרחיות , צוות מחיל הים ובסיוע עיריית טבריה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.