גישושים עם הנשיא: כחלון בוחן אופציה להקים ממשלה בראשותו

בדרך לרעידת אדמה פוליטית? הערב נחשף בערוץ 2 כי יו"ר מפלגת כולנו, שר האוצר משה כחלון, בוחן אפשרות להקים ממשלה חלופית עם המחנה הציוני במידה וראש הממשלה בנימין נתניהו ייאלץ להתפטר מתפקידו בשל החקירות.

הערב נחשף בערוץ 2 כי יו"ר מפלגת כולנו, שר האוצר משה כחלון, בוחן אפשרות להקים ממשלה חלופית עם המחנה הציוני במידה וראש הממשלה בנימין נתניהו ייאלץ להתפטר מתפקידו בשל החקירות.

על פי הדיווח, בראשות הממשלה החלופית יעמוד כחלון עצמו או יו"ר המחנה הציוני, יצחק הרצוג.

כחלון שוחח עם נשיא המדינה ראובן ריבלין על האפשרות ובחן את ההיתכנות הפוליטית של המהלך.

במערכת הפוליטית מעריכים כי  למרבית חברי הכנסת אין אינטרס ללכת כרגע לבחירות אלא יעדיפו לנסות להקים ממשלה חלופית בהרכב הנוכחי של הכנסת. על פי החוק, במידה וראש הממשלה, יתפטר הנשיא מטיל על אחד מחברי הכנת את מלאכת הרכבת הממשלה, ואם אין אפשרות כזו, הולכים לבחירות מוקדמות.

 

יש לציין כי השר כחלון הכחיש בתוקף כי שוחח עם הנשיא על ראש הממשלה.

אתמול נחשף בחדשות 10  על ידי רביב דרוקר כי נתניהו ביקש מקרי שלוש פעמים לסדר למפיק הקולנוע ארנון מילצ'ן אשרת שהייה בארה"ב. נתניהו קיבל על פי החשד טובות הנאה בשווי של מאות אלפי שקלים – בהם סיגרים יקרים.
בעקבות הגילויים החדשים בפרשת 1000, באופוזיציה יוצאים היום (שבת) למתקפה חריפה על ראש הממשלה נתניהו וקוראים לו להשעות את עצמו, "נתניהו איבד את התוקף המוסרי להיות ראש ממשלה", אמרה ח"כ ציפי לבני. יחימוביץ' הוסיפה: "זאת חרפה, על נתניהו להשעות את עצמו".

בערות 10 נחשף כי נתניהו  קיבל בקשה מאיש העסקים  שיעזור לו בסיוע ויזה מול  שר החוץ גון קרי . פרשן חדשות 2 אמנון אברמוביץ'  חשף כי מפרטי החקירה של "תיק 1000" עולה כי איש העסקים ארנון מילצ'ן סיפק לנתניהו במשך 7-8 שנים סיגרים בשווי של מאות אלפי שקלים, ולשרה נתניהו שמפניה ורודה, בשווי 300-400 שקלים לבקבוק.

"נתניהו צריך להחליט האם הוא ראש ממשלה או אוליגרך", אמרה הבוקר ח"כ לבני (המחנה הציוני) באירוע שבתרבות במודיעין. "הפרשה הזו מגלה שמדובר במשפחה שחיה על חשבון אחרים. אני מקווה שאני מתחילה לראות את הסוף של שלטון נתניהו תודות לחקירות האלו."

ח"כ שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני) תקפה את נתניהו באירוע שבתרבות בתיאטרון הבימה ואמרה כי עליו להשעות את עצמו. "הניסיון להקל ראש באספקה שוטפת של סיגרים ואלכוהול לראש ממשלה מכהן לא יצלח", אמרה יחימוביץ'. "זו אינה פרשה גבולית. זה מתן ישיר של שווה כסף, הרבה כסף".

יחימוביץ' הוסיפה כי בפועל היה לנתניהו "שוגר דדי" שסיפק לו פינוקים יקרי ערך. "זה מעורר שאט נפש ובוז, זו חרפה, וזו שחיתות לשמה. אין כל הבדל בין מעטפות הכסף של טלנסקי לבין המעטפות האלה"ף האשימה. "וכאן מדובר ביותר כסף. לא צריך לחכות לרגע שבו נגיע לכתב האישום, אני מצפה משותפותיו הקואליציוניות של נתניהו, מכל מי שידיו נקיות, לא להמשיך לכהן תחת ראש ממשלה מושחת" .

 

יו"ר מרצ ח"כ זהבה גלאון אמרה בתגובהכי "קבלת קצבה חודשית בסך מאות אלפי שקלים במשך שנים מארנון מילצ'ן זו לא מתנה מחברים – זו עסקת חבילה מטרידה. חשדות לקשר אסור עם איש עסקים על מנת שייטיב עימו, מחייבת את היועמ"ש שהצדק לא רק ייעשה, אלא גם ייראה".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. קוקר נרכש ע"י ליינט?

  מעניין כמה כסף שילמו לכם השמאל עם השתול הפושע והמפיונר מכלוף דרקי כדי להשמיץ את ראש הממשלה?

  הכסף יענה את הכל אצלכם?!

  מעניין שלאתר קוקר אין בעלים מוכרים לציבור… וזה אומר הכל.

  מכלוף דרקי |
  הגב