גלאון: לחקור את הרבנים המגבים הקיצונים

ראשת מרצ טוענת כי ישנם רבנים העומדים מאחורי הצעירים שרקדו בחתונת השנאה שתיעוד ממנה התפרסם השבוע. גלאון השוותה בין הצעירים הקיצונים ליגאל עמיר, רוצחו של ראש הממשלה רבין. {רבנים מגבים?}

באירוע שבתרבות בה השתתפה טענה יו"ר מפלגת מרצ, ח"כ זהבה גלאון כי "קבוצה דתית מוסתת שחוגגת על דמו של תינוק שהחברים שלהם שרפו, אינה יכולה לפעול ללא הנהגה רוחנית, כך היה גם במקרה של יגאל עמיר שאמר בחקירתו בשב"כ שללא גיבוי של רבנים, "פסק דין רודף", לא היה רוצח את יצחק רבין".

לדברי גלאון, "אין ספק שהם גם קיבלו רוח גבית מהחלטת בג"ץ לדחות את הערעור על סגירת התיק נגד מחברי הספר "תורת המלך", שקובע שזה בסדר להרוג תינוקות ושקיבל המלצה אישית מהרב יצחק גינזבורג, הרב דב ליאור ורבנים נוספים".

היא הוסיפה כי "חקירה מתבקשת לא רק נגד הנערים, אלא, גם כנגד אותם רבנים שנתנו להם רוח גבית, ועודדו פעולות נקמה של בודדים כמו ברוך גולדשטיין, הרוצחים של מוחמד אבו חדיר ורוצחי משפחת דוואבשה".

לא רק גלאון, אלא מוקדם יותר הערב אף דיווחנו כי יאיר לפיד טען כי יש רבנים המגבים את המעשים. לפיד טען כי "זה לא עשבים שוטים, יש לזה גיבוי אדיאולוגי, יש לזה גיבוי פוליטי וזו שעת מבחן של הציונות הדתית איך היא תתנהל בימים הקרובים. היא לא יכולה לפתור את עצמה כל כך בקלות בטענה שמדובר בעשבים שוטים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.