גלאון: פרוש מעדיף לתמוך בעמדת הרבנים הגזעניים

בפוסט זועם שפירסמה יושבת ראש מפלגת מרצ, חברת הכנסת זהבה גלאון היא מאשימה את שר החינוך נפתלי בנט ואת סגנו, ח"כ מאיר פרוש בתמיכה בעמדת הרבנים הגזעניים כלשונה. גלאון מתחייבת להלחם בהדחתו של מאיר שמעוני מתפקידו כמנהל המחוז החרדי.

הסערה סביב המכרז למינוי מנהל חדש למחוז החרדי במשרד החינוך ממשיך, ובפוסט זועם שפירסמה יושבת ראש מפלגת מרצ, חברת הכנסת זהבה גלאון היא מאשימה את שר החינוך נפתלי בנט ואת סגנו, ח"כ מאיר פרוש בתמיכה בעמדת הרבנים הגזעניים כלשונה. גלאון מתחייבת להלחם בהדחתו של מאיר שמעוני מתפקידו כמנהל המחוז החרדי.

בתחילת הודעתה היא כותבת: "מנהל המחוז החרדי במשרד החינוך, מאיר שמעוני, עבר כל גבול. בחוצפתו הבלתי נתפסת הוא החליט, לשם שינוי, לפקח באמת על מה שקורה בבתי הספר החרדיים ולהילחם בתופעה האיומה והמקובלת של אפליית בנות ממוצא מזרחי בקבלה לבתי הספר של הזרם האשכנזי. בתגובה, רבני הזרם האשכנזי הפעילו לחץ אדיר והצליחו להביא להחלפתו, וביום חמישי האחרון התפרסם מכרז למנהל חדש. תנאי המכרז לא דורשים תואר שני, אבל הם כן מאפשרים למנהל הנבחר להגיע בעצמו מתוך הזרם שעליו הוא אמור לפקח.

גלאון ממשיכה: "איפה שר החינוך, אתם שואלים? הוא וסגנו, מאיר פרוש מיהדות התורה, תומכים בלי בושה ברבנים הגזעניים במקום במפקח של המשרד שאותו הם אמורים לנהל", לדבריה, "כבר שנים שבתי הספר החרדיים עושים, בגדול, מה שבא להם. הם דורשים ומקבלים מימון אדיר מהמדינה, ובתמורה הם לא מוכנים בשום אופן שיפקחו עליהם וזועקים "אפליה" בכל פעם שמישהו מעז לומר שהעובדה שהם אינם מלמדים את ילדיהם לימודי ליבה בסיסיים פוגעת בילדים ופוגעת בחברה. והכי גרוע – הם מפלים בלי להתבייש ילדים ובעיקר ילדות שלא גדלו בבית הנכון, שאין להן הורים מכובדים מספיק, דתיים מספיק או אשכנזים מספיק.

לסיום היא כותבת כי "ההבדל היחיד בין האפליה המכוערת והמשפילה הזאת לבין "סתם" גזענות, היא שאנחנו מממנים את אותה. כספי המסים שלנו משלמים על אפליה של ילדות בכניסה לבתי ספר ועל ההשלכות שיש לאפליה הזאת על שארית חייהן".

יו"ר מרצ התחייבה כי "לא תעבור בשקט" על הדחתו של שמעוני. בסיום הפוסט שפירסמה כתבה: "אני רוצה להגיד למאיר שמעוני ולכם, שאין לנו שום כוונה לעבור בשתיקה על הדחה של משרת ציבור שעושה את תפקידו באומץ. ולנפתלי בנט אני אומרת – תתבייש".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.