גלאון צווחה על גפני: "שרץ בידך"(וידאו)

יו"ר מרצ זהבה גלאון פנתה לח"כ גפני במהלך הדיון על חוק המקוואות: "אתם מנהלים קרב בריוני, סחטני על קיומה של המשלה הזו נגד האנשים האלה! קוראים להם רפורמים וקונסרבטיבים" {צפו בעימות}

הכנסת העבירה בקריאה טרומית את חוק המקוואות ( ). שר הדתות דוד אזולאי אמר במהלך הדיון: "היהדות הרבה יותר מהווי וסמלים קלים ונוחים לביצוע, לאורך כל הדורות היו אנשים כאלו שרצו להיטמע בין האומות והם לא שרדו".

יו"ר מרצ זהבה גלאון פנתה לח"כ גפני: "אתם מנהלים קרב בריוני, סחטני על קיומה של המשלה הזו נגד האנשים האלה! קוראים להם רפורמים וקונסרבטיבים".

לאחר שהמפלגות החרדיות איימו במשבר, הכנסת אישרה את הצעת חוק המקוואות בקריאה טרומית. ברוב של 42 תומכים מול 38 מתנגדים, עברה ההצעה של חבר הכנסת משה גפני, מי שהצביע בעד החוק הוא יו"ר יש עתיד יאיר לפיד שבטעות הניף את ידו בעד הצעת החוק האוסרת על הרפורמים לטבול במקווה.

על פי הצעת החוק, טבילה במקוואות ציבוריים תעשה רק על פי הנחיות הרבנות הראשית לישראל ועל פי ההלכה. מטרתו של החוק היא לשנות את פסיקת בית משפט העליון בג"ץ , שקבוע כי גם הרפורמים והקונסרבטיבים יטבילו לגיור במקוואות, ולסכל את עתירת הנשים הרפורמיות הדורשות לטבול ללא בלנית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.