כבוד למגזר, על הרגלי הנופש בציבור החרדי

שיעור הישראלים היוצאים לנופש בארץ ובחו"ל הולך וגדל משנה לשנה, והדבר בא לידי ביטוי בכל המגזרים – גם הרוסי, החרדי והערבי ■ אלא שמדינות היעד של מגזרים אלה הן שונות, וכך גם תדירות הנסיעות וגובה ההוצאה על החופשה. בחרנו להביא בפניכם את המגזר שלנו החרדי כמובן.

המגזר החרדי: מעדיפים חופשה בישראל
65% מהחרדים מעדיפים לצאת לנופש בישראל, לעומת 5% בלבד שמעדיפים לנפוש מעבר לים וכרבע שמעדיפים גם וגם – כך עולה מסקר שערך משרד התיירות אודות הרגלי הנופש של המגזר החרדי בקרב מדגם מייצג של 500 נשאלים.
מבין אלה שמעדיפים לנפוש בארץ, 23% מעדיפים אותה מבחינה דתית/הלכתית, 14% כי זו ארץ הקודש והארץ שלנו, 12% כי הם אוהבים את הארץ, 8% כי לדעתם אין להם מה לחפש בחו"ל, ו-7% כי בחו"ל יקר יותר.

לעומתם, מבין אלה שמעדיפים לנפוש בנכר, 19% עושים זאת כי יש להם משפחה מעבר לים, 15% כי זול יותר בחו"ל, ו-8% נוסעים לחו"ל כדי לגוון.

עוד עולה מהסקר כי בשנה האחרונה 63% מהחרדים יצאו לחופשה. כמחציתם נפשו בארץ, לעומת 6% בלבד שטסו לחו"ל ו-6% גם וגם.

החסמים העיקריים ליציאה לחופשה בארץ בשנה האחרונה הם מחסור בזמן (50%) וסיבות כלכליות (38%). עוד מתברר כי החרדים יצאו בשנה האחרונה בממוצע פעמיים לחופשה בארץ ו-1.4 בממוצע לחו"ל.

זאת ועוד, טרם היציאה לחופשה בארץ, 83% מהיוצאים אספו מידע מחברים (35%), באינטרנט (27%) ובעיתונים (18%). בסופו של דבר הזמינו את החופשה ישירות מנותן השירות (בית מלון/צימר וכיו"ב) – 43% ו-14% דרך האינטרנט. רק 9% הזמינו דרך סוכן נסיעות, ו-2% מימשו קופונים. 41% החליטו לצאת לחופשה בארץ כשבוע לפני מועד היציאה, ו-12% הקדימו לשריין מקום כחודשיים מראש.

עוד מתברר כי הנופש החרדי מעדיף לנפוש בצימר (35%) ורק אחר-כך בבית-מלון ברמת 4-5 כוכבים (33%), בית הארחה או דירה שכורה (7%) ו-6% מלון ברמת 3 כוכבים.

אילו היעד המועדף בישראל על הנופש החרדי הוא טבריה והכנרת (21%), אחר-כך בסדר יורד הגליל העליון (12%), ירושלים(11%), אילת (7%) וצפת וים המלח (6%).

הנופש החרדי מוציא, כך על-פי הסקר, כ-3,200 שקל בממוצע על חופשה בארץ. כ-90% מהנסקרים השיבו כי הנושא החשוב ביותר בתכנון חופשה בארץ הוא להשיג דיל טוב או מבצע אטרקטיבי. במקום השני (70%) חשוב להם שהחופשה תכלול את כל הארוחות, ובמקום השלישי (62%) שלילדים יהיו פעילויות מתאימות שיעסיקו אותם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.