'גלובס' תוקף הבוקר את לפיד וסיעתו 'יש עתיד' • "מה שבולט מכל בהסכם הקואליציוני הוא הרצון העז לפגוע לקצץ ולהפחית את כל התמיכות וההקצבות לאוכלוסייה החרדית"

העיתון הכלכלי 'גלובס', מפרסם הבוקר מאמר של אבי טמקין, התוקף את הדה לגיטימציה שעשו לחרדים לפני הקמת הקואליציה הנוכחית, והקיצוצים הרבים שעומדים 'לנחות' על הציבור החרדי.

במאמר, המתפרסם תחת הכותרת "העיקר שקיצצתם לחרדים", כותב טמקין כי יאיר לפיד, שיכהן כשר האוצר, "אינו בא לתפקיד כבחירת ראש הממשלה בנימין נתניהו ו/או רעייתו, אלא מכוח מאות-אלפי בוחרים שתמכו בו.

"את מה שבחרה סיעת 'יש עתיד' לעשות עם העוצמה הזו אפשר לראות בהסכם הקואליציוני אשר נחתם בינה לבין הליכוד-ישראל ביתנו בסוף השבוע שעבר. מה שבולט יותר מכול במסמך הוא הרצון העז של סיעת יש עתיד – לפגוע, לקצץ, להפחית ולמזער ככל שניתן את התמיכות וההקצבות שניתנות לאוכלוסייה החרדית. הדבר עובר כחוט השני בהסכם הקואליציוני, מהסעיף השני 'נשיאה בנטל' ועד הסעיף האחרון אשר כותרתו 'שונות'".

טמקין מוסיף ותוקף כי "אין נושא אחר בהסכם הקואליציוני הזה אשר זוכה לפירוט ולציון כמו המערכה נגד התמיכות לחרדים. מכפיית תוכנית ליב"ה (לימודי יסוד בחינוך הממלכתי) בחינוך, דרך הפחתת תשלומי ביטוח לאומי לאחר שנים מספר של מיצוי, ועד לזכאות לדיור בר-השגה. כתוכנית פעולה, כל הצעדים האלה היו יכולים להשתלב ברצון ובכוונה לשלב את האזרחים החרדים בחברה הישראלית. אלא שבמקרה זה, הדבר הטבעי היה לדרוש שיונהגו מערכות מוגברות להכשרה מקצועית, ו/או לקבוע שייפתחו מסלולי סיוע למי שעוזב את המסגרות החרדיות, לצד תוכנית העצמה לנשים בקהילה זו.

היעדר סעיפים שיתמכו בשילוב החרדים בחברה אינו מקרי. הוא משקף את ה"אני מאמין" של חברי סיעת יש עתיד. בעיני חברי סיעת יש עתיד", הוא כותב בהמשך על נושא שילוב החרדים ונושאים חשובים נוספים, "אלה כנראה אינם נושאים שראויים להתעקש עליהם, לעומת האושר העילאי שנגרם מעצם הידיעה שהכספים לחרדים יופחתו במידה ניכרת".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.