גליקמן: נתניהו שלח את חפץ לאיים על נוני מוזס

גליקמן חשף חלקים מחקירתו של עד המדינה, בהם טוען חפץ כי ראש הממשלה שלח אותו לכאורה לאיים על בכירים בעולם התקשורת – ובמיוחד על אחד מהם, נוני מוזס.

לאחר חשיפתו של עמית סגל  על כך שעדות עד המדינה זוהמה, הערב בחדשות 13 הכתב לענייני משפט, אביעד גליקמן המזוהה עם הפרקליטות ומדברר אותה, חשף  את תגובת הנגד של החונטה המשפטית. גליקמן חשף חלקים מחקירתו של עד המדינה, בהם טוען חפץ כי ראש הממשלה שלח אותו לכאורה לאיים על בכירים בעולם התקשורת – ובמיוחד על אחד מהם, נוני מוזס.

"מה שהוא (נתניהו) אומר זה שאם נוני לא יתנהג, יפה שלדון (אדלסון) יציף", אמר חפץ בחקירתו. "זה סוג של איום מצד ראש הממשלה. (הכוונה) שיציף את המדינה בגיליונות עיתון. זה המסר, חד משמעי".

חפץ העביר לחוקרים הקלטות שבהן תיעד שיחות שלו משנת 2009 עם העד המרכזי בתיק 1000 – ארנון מילצ'ן.

"אני אומר פה לארנון מילצ'ן שביבי שלח אותי עם מסר של איום. אבל אני לא הלכתי. מה אני אלך לאיים על נוני? השתגעתי? ידיעות פונה לתגובה אחרי שהתפרסם אייטם, הבית סוער, קוראים לי לשם. במקרה הזה הוא רצה שאני אלך ואעביר מסר מהם.
חוקר: איזה מסר?

חפץ: עשרות פעמים הוא ביקש ממני להתקשר לנוני, אבל גם לאלי עזור, לאבי ניר, לכל מיני בעלים של כלי תקשורת ולהעביר להם שלא כדאי להם להתעסק אתו. הוא היה אומר משפטים כמו 'נוני לא מבין שבשביל שלדון זה שום דבר להציף את המדינה במיליון, מיליון וחצי עותקים'. שרה היתה מדברת עם מירי (אדלסון) ומספרת מה נוני מעולל להם, ומבקשת ש"ישראל היום" יכה בחזרה"

לטענתו של חפץ, נתניהו לא הסתפק באיומים כלכליים – וטען שביכולתו להביא לפרסום תחקירים אישיים מביכים על מוזס.

חפץ: הם דיברו איתי על תכנים, לעשות תחקירים על נוני, קו מערכתי נגד נוני אישית. ארנון (מילצ'ן) מספר שביבי אמר לו שיש לו חומרים על נוני, על דברים לא כשרים ובעיתיים שעשה נוני. שהוא ביבי יחשוף אותם ב"ישראל היום". הוא אמר שיש לו תיק על נוני. הרבה מאוד פעמים הוא היה אומר לי: 'אתה יכול להגיד לו שהוא לא מבין עם מי יש לו עסק'. הוא שלח אותי לאיים עליו בוודאות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.