זעזוע! הרב יהודה גליק יו"ר הקרן למורשת הבית על כותל המערבי: "מי המציא את הקיר הזה בכלל"

הרב יהודה גליק גורם למשטרה המון כאב ראש בעלייתו להר הבית וקריאתו לכל מי שיכול לבוא בעקבותיו, לכן המשטרה עוקבת אחרי גליק בשבע עיניים. בעיקר אחרי מוצא פיו. המשטרה אף הרחיקה את גליק הורחק פעמים רבות מההר.

את הכותל הוא מכנה בתיאורים חמורים: "חניה אחורית של הסוסים והגמלים. קיר חסר כל חשיבות", עוד הוא אומר ופוסק לאנשיו כי "הכותל המערבי הוא חסר משמעות מיוחדת", לדבריו  "מי המציא את הקיר הזה בכלל? אפשר לקרוא לו קונספירציה. לקחו מקום לפני 200 שנה וקבעו שהוא קדוש ליהודים. מה פתאום? איפה הוא בכלל מוזכר? קראת עליו בכתבי חז"ל? אצל הראשונים, אצל האחרונים? פרופ' ישעיהו ליבוביץ קבע שזה 'דיסקו-כותל'. אני מסכים איתו. זה כלום. כדי לעלות להר הבית אתה צריך קודם לטבול במקווה, להוריד נעליים. זה מקום קדוש. איזה כללים יש בכלל לכניסה לכותל?"

גם לא היה מפריע לו אילו היו הורסים חלילה את כל הכותל המערבי מקום שממנו לא זזה שכינה לעולם: "מבחינתי זהו קיר חוסם להר הבית. כמו מכשול. זה מפריע לי. כאשר אני רוצה להתפלל באמת אני עומד ליד אחד השערים, בדרך כלל שער הכותנה, משם רואים את מקום המקדש הכי טוב. בשבילי זה מקום בעל משמעות אמיתית".

 

19 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אדם רשע וחצוף!
  הוא מדבר סרה נגד הקדוש והיקר לעם היהודי בכל הדורות!
  הן על בית המקדש [כותל המערבי הוא לפי חלק מהפוסקים כותל העזרה]
  והן על מסורת הדורות ושמיעה לקול דברי חכמים.

  אם היו היום רבנים רציניים הם היו מחרימים אותו וזורקים אותו מכל המדרגות!

  אליהו |
  הגב
 2. ובעברית: בזמן אבותינו הצלבנים המוסלמים הטורקים והבריטים מצבות האבן האלו היו אהובות לפני המקום כי הם ביטאו את השאיפה לבית המקדש
  אבל היום הוא שנאוי לפני המקום כי הוא תחת העגלים שבבית אל ו(בני ברק גוש) דן, לעכב בכל הכוח את הקידום ולו האיטי ביותר של בית המקדש.

  המקדש |
  הגב
 3. בטעם איסור המצבה כתב רש"י:

  'ולא תקים לך מצבה' – מצבת אבן אחת להקריב עליה אפילו לשמים. 'אשר שנא' – מזבח אבנים ומזבח אדמה צוה לעשות ואת זו שנא כי חק היתה לכנענים. ואף על פי שהיתה אהובה לו בימי האבות עכשו שנאה מאחר שעשאוה אלו חק לעבודה זרה.

  המקדש |
  הגב
 4. אין שום סיכון בלעלות להר הבית. זה חומרא שמביאה לידי קילקול, שכן המצב כיום הוא שכל צרוע וכל זב כל טמא עולים להרהבית בהמוניהם ללא שום מעצור והגבלה. במקום שיהודים חרדים כמוך יעלו להר הבית ויקבעו גדרים וסייגים למי מותר לעלות ועד היכן מותר להכנס.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 5. אתה בא לכותל?
  יפה. למה?
  כי הוא קדוש.
  למה הוא קדוש?
  כי הוא קיר של הר הבית.
  יפה. אז למה אתה בא לקיר ולא להר עצמו? (כמובן, לפי ההלכה, אחרי טבילה ורק למקומות המותרים).

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 6. הר הבית קודש הקדשים מקום המקדש זה העיקר, הכותל הוא פיקיציה של רבינוביץ

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 7. רב??? הכותל זה שריד מקדשנו אסור לעלות להר הבית…
  אז איזה רב אתה??.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 8. עוד רב כזה ואבדנו — גליק בליק בילי בילי בוק

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 9. צריך להבין שהרב הצדיק יהודה גליק אינו מתכוון לזלזל בכותל כמקום קדוש הכוונה היא לחדד את הקדושה המיוחדת שיש בהר הבית וששם המקום הטבעי של עם ישראל גם בזמנינו ותפקידנו לייהד את הר הבית ולבנות מזבח בימינו ולהדליק מנורה בימינו ולהקטיר קטורת בימינו להביא לשם רבבות יהודים בשלש רגלים בימינו ולא להידחף בכח לכותל שאין שום מצוה לבוא לשם אלא כבסיס לעלות להר הבית

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 10. אמנם הכותל היא "המצאה", אך היא נבעה מכך שיהודים לא יכלו לעלות להר הבית במאות השנים האחרונות בגלל הגויים שלא התירו, ואח"כ היהודים החמירו על עצמם. בסופו של דבר, הכותל קיבל מעמד של בית כנסת – מקדש מעט, ואי אפשר לזלזל בקדושת הכותל שדינו כבית כנסת, ולכן אי אפשר להרוס כמו כל בית כנסת אחר.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 11. יהויהודים מתפללים בכותל המערבי של היום לא יותר מ- 500 שנה, מאז שהם גורשו מכל שאר חלקי הר הבית. זה היה ההמקום שבו זרקו הערבים את הפסולת שלהם מאות שנים (ולכן הוא "מוגבה" מרחוב החנויות המקורי) וזו גם הסיבה שהחלק הזה נשאר ריק ונתנו ליהודים לגשת אליו…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 12. אהבתי את הרב זה רב זה לפחות אל תאמר שאתה רב אתה יודע שלכולם יש דעה שונה ממך אז אל תגיד את זה בקול ועוד עם כינוי של רב ויהי רצון שיקויים בך הנאמר; "ושארית בני ישראל לא יעשו עוולה"

  אבי |
  הגב
 13. מסכים לגמרי עם המגיב הראשון.
  המאמר מוכיח את מה שגליק טוען, ההדרת הכותל המערבי נובעת מבורות

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 14. מי המציא את זה שאתה רב זה כתוב איפה שהוא?בראשונים באחרונים?נראה לי משהו מופרך תחשוב על זה..

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 15. צודק במאה אחוז כשכתוב ששכינה לא זזה מבכותל המערבי לא התכוונו לכותל של הר הבית אלא לכותל המערבי של המקדש עצמו שכנראה נשאר על תילו תקופה אחרי החרבן

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב