גלנט: "זמנו של יחיא סנוואר קצוב"

השר וחבר הקבינט המדיני בטחוני אמר כי חמאס צריך להיות מודאג מאוד מההסלמה האחרונה.

השר וחבר הקבינט המדיני בטחוני, אלוף (במיל') יואב גלנט, אמר הבוקר (ד') בוועידת הדיפלומטים של הג'רוזלם פוסט כי חמאס צריך להיות מודאג מאוד מההסלמה האחרונה.

"אגיד את זה הכי ברור שאפשר – זמנו של יחיא סנוואר קצוב – הוא לא יסיים את חייו בבית אבות. אם רוצים מלחמה, אנו נביס אותם. אם רוצים לדבר, אנו נדבר איתם. יהיה עוד מבצע גדול בעזה – אנו נגדיר מתי ואיך. לא ניתן לחמאס לנהל את זה.  אם תהיה סיבה (ובדרך כלל חמאס נותן סיבות) נקיים מבצע גדול וננצח. לדעתי זה לא לטובת ישראל אבל אם צריך אז נעשה את זה. אני מכיר את עזה היטב – מחיל צעיר לאלוף – אין פרופורציה בין ישראל לחמאס. מלחמה היא האופציה האחרונה", אמר גלנט.

הוא התייחס להתפטרות השר אביגדור ליברמן וציין, "אני חושב שהחלטת ליברמן להתפטר הייתה שגוייה ומוטעית. לדעתי זה היה מסיבות פוליטיות ולא מסיבות ביטחוניות".

השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, אמר בועידה כי אתר Airbnb פעל שלא בהגינות כשהסיר את אתרי התיירות מיו"ש. "מאחורי ההחלטה של Airbnb עומדים החלטת מועצת הביטחון 2334 שהעביר אובמה בסוף כהונתו הקוראת להבדיל או להבחין בין ישראל לבין יהודה ושומרון, ירושלים המזרחית והגולן, ורשימה שחורה בינ"ל של חברות שמבצעות פעילות כלשהי מעבר לקו הירוק שמועצת זכויות האדם מנהלת."

"ההחלטה שהוביל אובאמה במועצת הביטחון של האו"ם, סייעה להעניק לגיטימציה להחלטת מועצת זכויות האדם להקים רשימה שחורה בינלאומית.

מדיניות זו של בידול ואבחנה בין ישראל לבין יהודה ושומרון היא מפלה, משיגה את התוצאה ההפוכה ומסוכנת. מדיניות זו נועדה לערער את עצם הפעילות שיכולה לשמש כבסיס לשלום בר קיימא. אם מועצת זכויות האדם אכן תפרסם את הרשימה השחורה של החברות הסוחרות מעבר לקו הירוק, על ארה"ב ודמוקרטיות אחרות להגיב על ידי הפסקת כל המימון לאו"ם עד לסיום ההטיה האנטי-ישראלית הזו", אמר ארדן.

בנוגע לעזה אמר השר, "המעבר מהגנה להתקפה כנגד חמאס פירושו חיסולים ממוקדים של מנהיגי הטרור בזרוע הצבאית של חמאס. ופירוש הדבר להיות מוכן להשתלט על רצועת עזה ולהחזיק בה, עד שנפרק את תשתית הטרור. היום אנחנו קרובים יותר מתמיד, מאז תכנית ההתנתקות ההרסנית, להיאלץ לשלוט בחלקים מרצועת עזה או בכולה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.