גלנט: "חשיבות היסטורית לחיזוק ירושלים"

השר יואב גלנט מתחייב שיפעל ככל יכולתו לחיזוקה של בירת מדינת ישראל, וכל האיזור שסביבה

 

שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, אומר היום (שני) כי ישראל חייבת לחזק את מעמדה של ירושלים, גם כלפי פנים וגם כלפי חוץ.
"ירושלים עבור העם היהודי היא לא "עוד מקום". העולם כולו נושא את עיניו לירושלים מפני שהערכים העמוקים ביותר והבסיסים ביותר של צדק ומוסר עבור כל אומות העולם עוצבו כאן בירושלים", אמר גלנט.
הוא טען כי "צריך לבסס את האחיזה בירושלים, בתוך העיר העתיקה, בכל חלקיה ובעיקר ברובע היהודי. עלינו לבסס את האחיזה במרחב ירושלים- ממעלה אדומים ממזרח ועד גבעת זאב במערב, מעטרות בצפון ועד מרחב בית לחם וקבר רחל בואכה אפרתה וגוש עציון. יש לזה חשיבות היסטורית, אסטרטגית ומוראלית"
"כל מעשה שניתן לעשות וקשור לתחום אחריותי והשפעתי ייעשה בהיבט של חיזוק ירושלים, בין אם מודבר על מעלית הכותל שאנחנו פועלים לחיזוקה, הקמת בית הכנסת תפארת ישראל, הנצחה בפרויקטים שונים, וגילוי עתיקות וחיבורם למורשת ולהיסטוריה שלנו", התחייב גלנט.
לדבריו, "חשוב להסביר לעולם את צדקת דרכנו, במיוחד בימים אלה שיש מכחישי שואה ויש כאלה שמכחישים את הקשר היהודי להר הבית, לירושלים ומה שיש בה. גם הנוצרים וגם המוסלמים יודעים בסתר ליבם שהמקום הזה היסטורית הוא ערש ליבה של היהדות ושל האמונה המונטיאיסטית באשר היא. כוחנו נעוץ גם בצדקתנו, צריך להנחיל את התובנה הזאת לכל מי שמנסה לקעקע את הזכר הזה".