גלעד: "הירקון מפוצץ חרדים והכל נקי"(הקלטה)

העיתונאי אברי גלעד מגיש תכנית 'משפחה גרעינית' בגל"צ עבר חוויה מתקנת: חצי שנה לאחר שתקף את החרדים כי מלכלכים את פארק הירקון, כעת מספר: "הפאר היה מפוצץ חרדים והכל נקי". {מודה ועוזב}

העיתונאי אברי גלעד מגיש תכנית 'משפחה גרעינית' בגל"צ עבר חוויה מתקנת: חצי שנה לאחר שתקף את החרדים כי מלכלכים את פארק הירקון, כעת מספר: "הפאר היה מפוצץ חרדים והכל נקי".

בפתח תכניתו בגל"צ סיפר אברי: "הלכנו אמש לפארק הירקון היה לי בעבר התנסות וחטפתי עליה פעם כשהיה לכלוך בקנה מידה, הלכתי עוד פעם והגעתי לפארק וכולו מפוצץ במשפחות חרדיות ונקי, הכל בשקיות שקיות הכל נקי".

גלעד הוסיף: "משהו קרה התעורר שיח פנימי אצלם, הפארק היה מלא חרדים ונקי, היה ממש נעים משפחות חרדיות זה משהו שאנחנו לא פוגשים את כל המשפחות ביחד מתפקדים, ואז היו אינטראקציות נחמדות עם המשפחות והילדים הם עדינים יש בהם דרך ארץ ורצון לעזור, והשיח אתן היה רגוע ואיכותי הם דיברו איתנו היה תדר שכבר לא פוגשים משנות השישים".

בבין הזמנים של פסח תקף גלעד: "אתמול הלכנו לפארק הירקון כמנהגנו מדי שבוע – שבועיים ואיך שבדרך בשביל של פארק הירקון ראיתי המון המון חרדים נוהרים בהמוניהם לאגם, לאטרקציות, אמרתי לעצמי: יהיה פחות נעים היום".

אברי המשיך ולכלך על הציבור החרדי,"מכיוון שהחרדים… וזה מבוסס על שיחות עם עובדי הפארק – שאמרו לי מה שראיתי בעיני אח"כ איך זה קורה – שהחרדים פשוט מטנפים את הפארק בצורה שאף מגזר באוכלוסיה לא עושה. ראיתי מול עיני ילד חרדי לוקח שקית של כל הפסולת של המשפחה שלו, רץ ו… הופ למים. המים היו מלאים בשקיות אשפה מדופן אל דופן, זה היה ממש…

בתוך כך, בין הזמנים הגיע אבל בעיית שכחת התפילין גם חוזרת על עצמה, בכל בין הזמנים נשכחים במקומות של טיולים זוגות אבל למוצא גם אין דרך להשיבם לבעל הבית, הפתרון לבעלי התפילין שיחסוך כאב ראש גדול לשים שם פרטי או שם משפחה עם מספר הטלפון בשקית התפילין.

הרב ישראל יוד יו"ר מכון פאר בבני ברק סיפר כי בימים האחרונים היו פניות על זוגות שאבדו או שנשכחו בכל מיני מקומות ברחבי הארץ.

רק ביומיים האחרונים הגיעו מעל עשרים פניות של זוגות תפילין שאבדו למכון פאר ברוב חזון איש 2 בבני ברק.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.