שעה של הסתה בגל"צ נגד בחורי הישיבות (הקלטה)

במשך שלימה ישבו מגישי 'יהיה בסדר' בגלי צה"ל והשמיצו את בחורי הישיבות שמשתלטים על המעיינות תוך כדי שהם מונעים ממתרחצות שמתלבשות שבצורה שאינה הולמת לטבול. האזינו. { "לא נותנים לנשים לטבול"}

במשך שלימה ישבו מגישי 'יהיה בסדר' בגלי צה"ל והשמיצו את בחורי הישיבות שמשתלטים על המעיינות תוך כדי שהם מונעים ממתרחצות שמתלבשות שבצורה שאינה הולמת לטבול.
במשך שעה זרמו התגובות, אך מגישי התכנית לא טרחו לבקש תגובה של נציג חרדי כלשהו שיסביר את העמדה החרדית. תגובת גולש חרדי בשם עקיבא שניסה להסביר את המניע הוקראה בחצייה.

גולשים חילונים רבים הביעו את דעתם הנחרצת כי החרדים לא מאפשרים להם לטבול.  מה שלא הסבירו בגל"צ את הצד החרדי בסיפור, לחרדים כמעט ואין מקומות רחצה, רוב הבריכות וחופי הים מוקצים עבור החילונים. לחרדים כמעט ואין מקום לטבול או לרחוץ, מה שגורר לא מעט היתקלויות  עם מתרחצים במקומות ציבורים.

הסיפור הגיע בעקבות פוסט שפרסמה גולשת בפייסבוק בו טענה אביטל כי החרדים מונעים ממנה לרחוץ במעיין.

וכך כותבת אביטל: ביום שישי האחרון יצאתי אני, בעלי ואחיו לטייל במעיינות היפים של ירושלים, כמנהגנו כמעט בכל יום שישי. ניסינו ביום שישי זה שוב את מזלנו בעין חניה, לבדוק האם סיימו שם את הבנייה ושיפוץ המעיין. חנינו במקום והתחלנו לרדת אל המעיין. אלא שבכניסה למעיין עמד אדם וצעק על בעלי ואחיו לעוף מהמקום מכיוון שהם יחד איתי.(כן.. ככה הוא התחיל את השיחה). שבטח אין לי מה לעשות במעיין – כי טובלים בו .
"מבחינתנו זה בסדר גמור!" אמרנו. והודענו שנחכה מספר דק' עד שתסיימו ותצאו וגם אנחנו נוכל להינות מהמעיין.

"אין לך מקום במעיין הוא שלנו, רוצה לשחות איתנו? הייתי בהלם! בסביבות 20-25 גברים שעמדו שם אף אחד לא קם ואמר שזה שטח ציבורי ושגם משפחות וגם נשים יכולים ליהנות ממנו. המקסימום שעשו חלק זה לשתוק ולהסתכל.
משיחות עם חברים אחר-כך הבנתי שזה מקובל לטבול ביום שישי, אין לי שום בעיה עם זה אני מכבדת.

לסיום היא כותבת: "אני סתם יצאתי בוכה מכל הסיפור, ונשבעתי לבעלי שלא אצא לטייל יותר בעיר הזאת. באמת שרק רציתי פשוט לטייל בירושלים לשחות ולהינות".

כנראה שאנשים שם לא חשבו שהיום זה אני . מחר אחותם. מחרתיים האישה שלהם או אמא שלהם ולבסוף הם עצמם עם משפחתם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.