גלריה: אלפים רבים בהילולא המרכזית של רבי נתן מברסלב

אלפים רבים השתתפו בהילולא המרכזית של רבי נתן מברסלב בבית הכנסת ברסלב במאה שערים בהשתתפות רבנים ומשפיעים מתוך החסידות בראשות הרב ברלנד

במעמד מרגש ורווי אחדות בבית הכנסת ברסלב הגדול מא"ש (השול)התקיים ההילולא הגדולה בעולם של רבי נתן מברסלב תלמידו המובהק וממשיך דרכו של רבי נחמן מברסלב באירוע נטלו חלק אלפי חסידים מכל רחבי הארץ בהשתתפותם של גדולי רבני ומשפיעי אנ"ש. במשא המרכזי דיבר הרב ברלנד בשבח בעל ההילולא ומספריו שמתאימים בדיוק לבני דורינו.

האירוע התקיים בבית הכנסת המרכזי של החסידות (השול) הממוקם במאה שערים.

לקחו חלק באירוע אנשים מכל גווני הקשת ומכל קהילות ברסלב וגם מחוצה לה. בהשתתפות גדולי רבני ומשפיעי החסידות וראשי ישיבות ומוסדות בראשות  מנהיג קהילת שובו בנים רבי אליעזר ברלנד שליט"א.
שאף נשא את המשא המרכזי בשבחו של בעל ההילולא תוך שמעורר את הציבור הרחב ללמוד ולסיים את ה"ליקוטי הלכות" שחיבר רבי נתן.

 

במקום התקיים תפילת מנחה וערבית ולאחר מכן הסעודה לכבוד בעל ההילולה תוך עדי שהקהל רוקד במשך שעה ארוכה בליווי תזמורת ולאחר מכן שירי התעוררות הנהוג לשיר ביום הזה כמיטב המסורת של חסידי ברסלב מכל השנים.

"התרגשות אדירה היתה במקום" סיפרו מספר משתתפים והוסיפו שלא זכור להם אירוע בסדר גודל כזה ואולי גם לא היה בהיסטוריה של ברסלב כזה ציבור ענק בהילולת רבי נתן לפי דבריהם"

מארגני האירוע סיכמו השיחה עם 'אקטואליק' בסיפוק רב את "ההצלחה האדירה" כדבריהם והוסיפו שהופתעו מכמות האנשים המדהימה הגיוון, השילוב, האחדות והנהירה העצומה שהיתה למקום"

עוד הוסיפו כי לראשונה התקיים בבית הכנסת המרכזי של החסידות אירוע בה יכלו לקחת חלק כל סוגי האנשים והקהילות ללא הבדלים, שמחנו לראות שהגיעו אלפים רבים להשתתף בשמחת בעל ההילולא

 

עוד הוסיפו: "הגיע הזמן לערוך בחירות חדשות על הנהלת בית הכנסת בו יוחלפו חברי ההנהלה והעמותה לאנשים נטרליים ולא גזעניים שיפתחו את המקום באופן קבוע לכלל הציבור גם לספרדים ובעלי תשובה"

"השול שנבנה לכלל חסידות ברסלב צריך לצאת מידי קומץ הסיקריקים הגזעניים שהשתלטו על המקום בשנים האחרונות וזרקו משם בביזיון את רוב רבני ומשפיעי ברסלב ביניהם הגרי"מ שכטר והגרי"מ ברנר הגרנ"ד קיוואק שליט"א הצדיק מיבניאל מוהרא"ש זצ"ל ועוד הרבה אנשים שנרדפו על ידם מאז השתלטותם על המקום.

"צריכים שיהיו נציגים מכל הקהילות של חסידות ברסלב שינהלו את המקום" סיכמו.

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. פורעים השבתאים שהשתלטו על בית המדרש

  פורעים השבתאים שהשתלטו על בית המדרש

  ארוש |
  הגב
 2. אשרי הדור שזכה

  ההילולה הכי אמיתית שהיתה איי פעם ללא גזענות והשתלטות בכח הזרוע על כל מי שלא הולך לפי הראש של כמה גזעניים ושתלטנים
  בהחלט ברסלב בתפארתה

  אשר יגל |
  הגב
 3. אשרי עין ראתה והלב שחווה

  כשחוסמים אולמות מלהשכיר לקהילה הקדושה…. זו התוצאה המרהיבה.

  יענקי מאשדוד |
  הגב
 4. מי שקרן בדיוק

  הרב ברלנד הגיע לשול כמו כל יהודי להשתתף ביארצייט, ולשמוע את ר' משה קרמר והרב כרמל, כאשר הרב ראה שהשולניקים הלכו על דעת עצמם מהשול ללא שאף אחד ביקש מהם, בגלל הם החליטו לכנותו שבתאי וכד' ועכשיו הם בבעיה שאסור להם להיות איתו אז אם יש להם בעיה שיילכו, ועכשיו מותר לרב לעשות בשול הריק שמיועד לכלל חסידי ברסלב כפי שעולה בדעתו.
  כמו"כ השקר הגדול שטוענים החולקים שגנבנו להם את הסעודה שהם הכינו שקר וכזב הבאנו לבד לחמניות וסלטים ועוד כמה קוגלים שהשיגו מהכנסת אורחים סמוכה,
  בושו והיכלמו אתה עוד קוראים לעצמכם בני אדם.

  יום טוב חשין |
  הגב
 5. שקרנים

  שובו בנים הרסו את ההילולא כשהתפרצו באלימות לשול.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב