גלריה: אסיר הפלג הירושלמי זכה בפרס 'וכתבתם'

סבו – משגיח ישיבת קול תורה הגאון רבי יצחק ירוחם בורדיאנסקי שהשתתף בכינוס, דיבר בארוכה על מעלת כתיבת חידושי תורה. צפו בתיעוד

כמידי שנה נאספים גדולי התורה וראשי הישיבות למעמד "וכתבתם" – חלוקת המלגות למצטייני עולם הישיבות ששלחו את מיטב חידושי התורה. רבנים וראשי ישיבות בודקים במשך כל חודשי החורף את אלפי חידושי התורה שהתקבלו במערכת, אותם הם בודקים על פי מספרים סידוריים כשבעליהם נותרים אנונימיים.

הרב דניאל בן אבו שמפעיל את קרן וכתבתם זה השנה ה-19, זכה במשך השנים לעידודו של מרן הגר"ש אוירבך זצוק"ל למען הרבות חידושי תורה בקרב תלמיד הישיבות, והשנה העמיד את ארוע חלוקת המלגות לזכרו של מרן הגר"ש אוירבך זצוקל.

הזוכה במקום הראשון השנה הוא הבחור החשוב מאיר בורדיאנסקי מישיבת קול תורה השוהה בימים אלו בכלא הצבאי לאחר שסירב להתייצב בלשכת הגיוס ונתפס כעריק.

סבו – משגיח ישיבת קול תורה הגאון רבי יצחק ירוחם בורדיאנסקי שהשתתף בכינוס, דיבר בארוכה על מעלת כתיבת חידושי תורה.

בכינוס השתתפו גדולי מועצת עולם התורה, ביניהם הגאב"ד הגאון רבי צבי פרידמן, והגאון רבי ברוך שמואל דויטש שעומד בראש צוות הרבנים שבודקים את חידושי התורה מאז הקמת וכתבתם.

ראש ישיבת פוניבז הגאון רבי שמואל מרקוביץ, השוהה בימים אלו בארה"ב, חיזק את משתתפי הכינוס עם מכתב מיוחד שהוקרא על ידי הגאון רבי חנוך הבלין מרבני ישיבת פוניבז.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.