גלריה: יומא דהילולא של הבת עין

יומא דהילולא של הבת עין אצל חברי רשת הכוללים כולל בת עין בית שמש בנשיאות הרה"צ מנחם נחום הכהן קאהן שליט"א רב תו"א בקנה בושם בי"ש -צפו

יום מרומם ונעלה ציינה רשת כוללי בת עין בעיר בית שמש, ביום ההילולא של הבת עין הרה"ק ר' אברהם דוב מאווריטש, בתמיכתו של הטפסר הגדות הרה"ח ר' יהונתן יוסף מענצער שליט"א, נאמן בית הגה"ק מסקולען שליט"א ומוציא לאור ספרי בת עין וספר ליקוטי בת עין.

רשמי הוד ממסע הקודש לציון הקדוש של הבת עין ביום ההילולא י"ב כסליו בתוככי כולל בת עין, אמירת תפילות ישועות וספר תהילים בציון הקדוש, ובבת מדרשו הנודע של הצדיק בעיר צפת, להפקד בדבר ישועה ורחמים ולהעתיר למען התורמים החשובים העומדים ליין הכולל במשך השנה, ומשתתפים בהפצת אורו של הצדיק, ולמען כלל ישראל.
יום המרומם התחיל בשעות הערב עם דמדומי חמה, כאשר לאחר תפילת מעריב נלהב, התקיים מעמד לחיים בתוככי הכולל, בו העלו את זכרו של הצדיק ועסקו בתורתו הקדושה, בשעות הבוקר יום ההילולא לאחר תפילת שחרית מרומם במיוחד כיאות ליום הזה, יצאו מאות אברכים מירושלים ובית שמש לעבר ציון המצוינת בעיר המקובלים צפת.
יש לציין כי הנסיעה התקיימה לחברי הכולל ללא שום עלות, נדבת לבו של הרבני הנגיד נזר העסקים ר' יהונתן יוסף מענצער שליט"א, העומד תמיד לימין הכולל, ופועל רבות ונצורות למען כל קדשי בית בת עין.

בשעות הצהריים הגיעה החבריא הקדושה לעיר צפת, שם נגשו מיד את בית מדרשו של הצדיק, אשר כידוע ארעו שם הניסים הגדולים בעת הרעידת האדמה שתקפה את ארץ הקודש כולה בכלל ואת עיר צפת בפרט, ותלמידי הצדיק אשר נעמדו לידו נצלו באותם רגעים קשים.

הציבור התייצב לתפילת מנחה בהתלהבות מיחדת ולאמירת סליחות ולתפילות מיוחדות כאשר לעמוד ניגש מייסד כוללי בת עין והעומד בראשה הרה"צ הרב מנחם נחום קאהן שליט"א אב"ד בית המדרש תולדות אהרן שכונת קנה בושם-בית שמש, אשר עורר את לב הציבור להעתיר בתפילה עבור צרכי הכלל והפרט.

לאחריו ירדו הציבור כולו לבית החיים העתיק שם טמון אותו אור נשגב הבת עין הקדוש, ואמרו את ספר התהילים ברוב עם בהשתפכות הנפש, כמו כן הזכירו במקום את כל תומכי הכולל העומדים לימינה במשך השנה, וקראו קוויטל מיוחד של חלק גדול מהתורמים בארץ ובחו"ל אשר נדבה ליבם אותנה למען הפצת תורתו של הצדיק.

לאחר התקיים מעמד המיוחד סעודת הישועות סעודת ההילולא לכבודו של הצדיק הגדול אשר כידוע סגולתו גדולה עד למאד, וידוע על כך דבריו הנוראים של הרה"ק מטאש זצ"ל אשר הפליא במיוחד את עריכת סעודת הילולא לכבודו של הצדיק, וראה בו כדבר נשגב לזכות בכל הישיעות.

לקראת הערב נטל הציבור כולו את הידיים לסעודת המצווה, ובאמצעו נשמע דברי אלוקים חיים מפי ראש הכולל החשוב, בגודל שגב הזמן, ובגדלותו ואורו של הצדיק אשר כל יהודי יכול להאחז בו ביום הזה, כמו כן הלהיב את לב הציבור בתורתו וברכיו של בעל ההילולא, וציין לשבח את התורמים החשובים אשר זכו לקחת חבל וחלק בכלל המפעל הן הביום ההילולא והן במשך השנה.
לאחר הסעודה יצא הציבור כולו בריקודין קדישין בגודל היום, ויצאו בחזרה לעבר ירושלים ובית שמש כשהם מושפעים בהשפעות טובות ברוחניות ובגשמיות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.