גלריה מרהיבה: הקעמפים של מוסקבה

מאות ילדים השתתפו ברשת מחנות הקיץ "גן ישראל" במוסקבה – בירת המדינה הגדולה שלה השטח הגדול בעולם – צפו בגלריה

ב-7 'קעמפים' מקבילים ברחבי עיר הבירה הרוסית, משתתפים בימים אלו מאות רבות של ילדים יהודים ברשת "גן ישראל", כאשר לרבים מהם זה החינוך היהודי היחיד שהם מקבלים במשך השנה

הצלחה גדולה וסוחפת נרשמה השנה ברשת מחנות הקיץ "גן ישראל" במוסקבה – בירת המדינה הגדולה שלה השטח הגדול בעולם – שבה מקבלים מאות רבות של ילדים חינוך יהודי על טהרת הקודש בחודשי הקיץ, בתקופה בה נמצאים מוסדות החינוך הרשמיים והקבועים בחופשה שנתית.

ה'קעמפים' נערכים בקמפוסים של ישיבות חב"ד במוסקבה, אותם ייסד רבה הראשי של רוסיה הגאון רבי בערל לאזאר, ומנוהלים בידי צוותות של מדריכים מסורים, תלמידי ובוגרי הישיבות עצמם.

מסגרות אלו מיועדות בעיקר למען תלמידים יהודיים, שבמשך כל השנה אינם לומדים לעת עתה במוסדות חינוך יהודים, וזו ההזדמנות היחידה להעניק להם חינוך יהודי כשר על טהרת הקודש. ואכן, צוות ההנהלה והמדריכים מנצלים כל רגע והזדמנות להאהיב על החניכים שם שמים, לימוד התורה וקיום המצוות, כאשר תוצאות חיוביות רבות מתקבלות בסיום ואף תוך כדי המחנה. אם בקבלת שם יהודי, בריתות מילה, החלטות טובות בשמירת תורה ומצוות, ורישום ללימוד באחד ממוסדות החינוך היהודים הרבים הקיימים היום במוסקבה.

בנוסף הוקמו מחנות קיץ מיוחדים לתלמידי התלמוד תורה ולתלמידות בית הספר 'בנות מנחם' שבמוסקבה, ואילו תלמידי הישיבה לצעירים 'תומכי תמימים' שבבירה, שהו השנה במחנה קיץ עם מסגרת לימודית בצוותא במוסדות חב"ד בשכונת רמת שלמה בירושלים.

צילום: נתן לאזובניקוב ואלי איטקין

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.