גלריה: פורום הרבנים הצעירים של אירופה התכנס בבוקרשט

בפורום – יוזמת 'מרכז רבני אירופה' – השתתפו כ-30 רבנים צעירים מרחבי היבשת, לשני ימי עיון בנושאי חינוך, זוגיות, ייעוץ וגיוס משאבים. בין המרצים: הגה"ח הרב מנחם מענדל גולוכבסקי, רב קהילת חב"ד ברחובות, והפסיכותרפיסט החרדי הנודע הרב ניתאי מלמד. הרב אריה גולדברג, סמנכ"ל ה'מרכז': הפורום הוא גם זמן להפסקה ולחשבון נפש, וגם זמן ללימוד ולהתמקצעות

פורום הרבנים הצעירים של מרכז רבני אירופה התכנס בתחילת השבוע שעבר בבוקרשט, בירתה של רומניה. הפורום שמתקיים זו הפעם השנייה, ארח כשלושים רבנים צעירים ממדינות רבות באירופה ליומיים של שיעורים, סדנאות ודיונים בנושאי חינוך, זוגיות, ייעוץ וגיוס משאבים, בהשתתפות שורה של מרצים מקצועיים ומובילים. אל הפורום הגיעו הפעם רבנים מקפריסין, צרפת, גרמניה, איטליה, פולין, אוקראינה, בולגריה, מלטה, אנגליה, הולנד, טורקיה, לטביה, רוסיה, בלרוס, סרביה, הונגריה, ורומניה. דיוני הפורום התנהלו בבית הכנסת המרכזי 'ישועה טובה – תפארת דב' בבוקרשט.

את הדיונים פתח הרב אריה גולדברג, סמנכ"ל מרכז רבני אירופה ומהוגי הפורום. הרב גולדברג ברך את המשתתפים שעזבו את קהילותיהם ומשפחותיהם לכמה ימים בכדי לשפר את הידיעות בנושאים הרלוונטיים ולהיוועץ בחבריהם ובאנשי המקצוע. הרב גולדברג ציין את חשיבות העניין, הן כהפסקה הנותנת הזדמנות לחשבון נפש ולבחינה כוללת של ההתנהלות, והן כזמן לימודי הפותח פתח ללימוד נוסף גם כששבים אל הקהילה והמשפחה.

ראשון המרצים היה הגאון החסיד הרב מנחם מענדל גולוכובסקי, רב קהילת חב"ד ברחובות, ומזכיר בית הדין של רבני חב"ד בארה"ק. הרצאתו של הרב גולוכבסקי עסקה בנושא מרתק ורלוונטי ביותר עבור הרבנים המשרתים בניכר: כיצד מתמודדים עם בעיות חינוכיות הצצות בגילאים השונים כתוצאה ישירה מהשהות בארצות ניכר. במהלך שני ימי העיון מסר הרב גולוכבסקי שתי הרצאות מרתקות נוספות: האחת, עסקה בבעיות של הרבנים עצמם, המשמשים פעמים רבות כיועצים זוגיים עבור אחרים, אך נעדרים מדריך בנושא שיסייע להם; השנייה, עסקה בצורך של הרבנים להתמקצע בנושאים בהם הם עוסקים בפעילויותיהם השונות.

במהלך שני ימי העיון, הרב ניתאי מלמד, פסיכותרפיסט חרדי נודע העוסק רבות בנושאי ייעוץ חינוכי, ריתק את המשתתפים בסדרה של הרצאות וסדנאות. הראשונה עסקה בדרך להעמקת הקשר עם בני הקהילה ובהפיכת הרב לכתובת לא רק לענייני הלכה אלא גם בנושאי ייעוץ אישי. בין היתר, עסקו הרצאותיו הנוספות, בנושאים הבאים: זיהוי קונפליקטים והדרך לפתרונם, וכן הדרכים לניהול משא ומתן עם הסובבים את הרבנים.

מרצה נוסף שפתח צוהר למשתתפים בנושא שונה במעט אך אקטואלי מאוד, היה מר יצחק לב, מבכירי מנהלי המגבית היהודית וקרן היסוד באירופה לשעבר. לב העביר מספר הרצאות כאשר במרכזן האתגר שכל רב מתמודד עמו על בסיס יומיומי: גיוס משאבים. לב עסק בין היתר בשאלה כיצד על הרב לשווק עצמו בבואו לגייס משאבים, וכן מהי הדרך להציג פרויקטים חדשים בפני תורמים קיימים.

בערב האחרון לפני תום דיוני הפורום נערך לכבוד הרבנים דינר קבלת פנים מיוחד על ידי הקהילה היהודית בבוקרשט. בדינר שנערך בבית המלון מינרווה בבוקרשט בהשתתפות ראשי הקהילה המקומית ובהשתתפות מנכ"ל מרכז רבני אירופה ואיגוד הארגונים היהודיים באיחוד האירופאי, הרב מנחם מרגולין, ברכו את הרבנים: הרב נפתלי דייטש, שליח חב"ד לרומניה ומארח הפורום, מר אלברט אפללו, מנכ"ל קרן 'בונים את העתיד' שפרשה את חסותה על הפורום, ומר דן בן אליעזר, שגריר ישראל ברומניה. את ימי הדיונים המתישים חתם רב שיח מסכם באווירה משפחתית, בהנחייתו של הרב אברהם אבא טורצקי, איש מרכז רבני אירופה.

צילום: סרג'יו איצקוביץ'

2 - הרב גולדברג 1 - הרב אריה גולדברג, סמנכ'ל מרכז רבני אירופה פותח את הכנס תמונה קבוצתית ראשית 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 - ר' אברהם אבא טורצקי, מרכז רבני אירופה, מנחה את אחד המושבים 17 - מר אלברט אפללו, מנכ'ל 'בונים את העתיד', מנותני החסות לאירוע 16 - מר יצחק לב 15 - מר יצחק לב מבכירי המגבית היהודית וקרן היסוד באירופה לשעבר 14 - השגריר דן בן אליעזר 13 - שגריר ישראל ברומניה מר דן בן אליעזר 12 - הרב דייטש 11 מארח הכנס, שליח חב'ד בבוקרשט, הרב נפתלי דייטש בדברי ברכה למשתתפים 10 - הרב גולוכובסקי 9 - הרב גולוכובסקי 8 - הגה'ח הרב מענדל גולוכבסקי בשיעור תורני-חינוכי 7 - הרב ניתאי מלמד 6 - הרב ניתאי מלמד 5 - הרב ניתאי מלמד 4 - הפסיכותרפיסט החרדי הנודע הרב ניתאי מלמד, יו'ר מכון פתרונות, בסדנא מיוחדת 3 - הרב גולדברג

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.