"אם יוצאים מעזה בלי מיטוט חמאס – חבריי נהרגו לחינם" (וידאו)

חיילים פצועים שמאושפזים בבתי החולים ברחבי הארץ מתוסכלים מהנסיגה המסתמנת של צה"ל, הוריהם חשים גאווה אך מספרים על תחושת חמיצות ביחס לתוצאה הסופית של המבצע

חיילים פצועים רבים שמאושפזים בבתי החולים ברחבי הארץ מתוסכלים מהנסיגה המסתמנת של צה"ל מרצועת עזה. חלקם אפילו חשים שהפציעה היתה לחינם. גם ההורים, שלא משים ממיטותיהם מרגע הפציעה, אמנם חשים גאווה, אבל הביעו תחושת החמצה לאור החלטת הממשלה.

"זה כאילו הפסדנו" תקף גל גנון, שנפצע קשה ביום שישי שעבר מפגיעת טיל נ"ט בבית חנון. "אם לא ממשיכים את הכיבוש עד הסוף ולא מסיימים את המשימה – אני וכל הפצועים שנמצאים כאן בבית החולים ושלושה חברים שנהרגו, זה לחינם". גנון איבד שלושה מחבריו לצוות במהלך הלחימה בעזה, ולמרות פצעיו התעקש לצאת מבית החולים להלוויית חברו לנשק סמ"ר אבי גרינצוויג.

"התחושה קשה שזה יצא במקביל לחטיפה של חייל, כביכול", הסביר שמעון גנון, אביו של גל. "אני מסתובב כאן בין הפצועים וכולם מחזיקים את הראש ואומרים: 'בשביל מה הילדים שלנו כאן?".

לעומת זאת, ש', ששוכב בימים אלה בבית החולים לאחר שנפצע בעזה, מרוצה מתוצאות המבצע. "מצאו 80 מנהרות וזה מכובד, השגנו מה שרצינו", הסביר.

אימו של ש', שיושבת ליד מיטתו מרגישה אחרת. לדבריה, "המדינה שילמה מחיר מאוד כבד – הרוגים ופצועים, ואם כבר נכנסו צריך לגמור את העבודה. אני לא אומרת לכבוש את עזה, אבל כן להמשיך לטפל במשגרי הרקטות. אנחנו חזקים ואין סיבה שלא נמשיך את המבצע הזה כדי שכל הדרום יהיה יותר רגוע".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.