גל הטרור: ידויי אבנים בשטחים – ערביי ישראל נערכים לקראת שביתה כללית

במהלך היום נרשמו מספר עימותים בין כוחות צה"ל לפלסטינים במספר מוקדים ביו"ש.

במקביל, ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל הכריזה הבוקר (ראשון) על שביתה בת יממה במסחר ובמערכת החינוך של המגזר בכל רחבי הארץ ביום שלישי הקרוב. {אינתיפדה שלישית}

גל הטרור נרגע להיום: למרות מספר אירועי טרור שבו נרשמו יידוי אבנים ובקבוקי תבערה לעבר יהודים וכוחות צבא ומשטרה, עד כה ישנה ירידה של מספר אירועי הטרור להיום,  נכון לשעה זו.

בשעה האחרונה, גבר בן 25 נפצע קל מידוי אבנים ע"י פלסטינים במחסום א-זעים סמוך למעלה אדומים.

במהלך היום נרשמו מספר עימותים בין כוחות צה"ל לפלסטינים במספר מוקדים ביו"ש.

במקביל, ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל הכריזה הבוקר (ראשון) על שביתה בת יממה במסחר ובמערכת החינוך של המגזר בכל רחבי הארץ ביום שלישי הקרוב.

הרשימה המשותפת של ערביי ישראל מתכונות לקיים באותו יום הפגנת ענק בסכנין במחאה על "ניסיונה של ממשלת נתניהו להפריד בין המוסלמים למסגד אל-אקצא". חברי הכנסת מהמפלגה טוענים כי  הם ינסו לעלות להר הבית.

חברי הוועדה התכנסו היום בכפר קרע ושם התקבלה ההחלטה כי יושבתו למשך יממה כל שירותי המסחר ומוסדות מערכת החינוך במגזר הערבי בכל רחבי הארץ, במקביל תיערך בסכנין הפגנה ארצית במחאה על ההגבלות שהוטלו על מוסלמים בעלייה להר הבית.

יום לאחר מכן מתכננים חברי המפלגה לעלות למסד אל-אקצא, זאת חרף איסור העלייה להרי שהטיל ראש הממשלה על ח"כים יהודים וערבים כאחד.

ברחוב הערבי הגיבו בכעס להחלטה שעלולה להחריף את המשבר הכלכלי במגזר הערבי "מדובר בהחלטה עלובה", סיכמו סוחרים בנצרת. "השבתה הייתה אמצעי יעיל לפני 30 שנה. היום יש עוד המון דרכים שאפשר לנצל לצורך מחאה לגיטימית – אבל בטח שלא בהשבתה של המסחר ושל החינוך

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. נראה להם שמקומות העבודה יחכו להם. אני באופן אישי חושב שיש כיום הרבה ישראלים שמוכנים לעבוד בבנייה והממשלה בדרך להציף אותנו עם הסינים, כך שתהיה כאן עבודה יותר נקיה ומדוייקת והכי חשוב, עם הרבה פחות רעש. חלאס הצעקות מקומה שלישית בשביל כל דלי מלט. חלאס על המרצפות העקומות והנזקים באינסטלציה שנעשים בכוונה ונראה מי שיוכיח לי שלא.
  תכלס' כשהם יחליטו סוף סוף לחזור ולרדת מהעץ שהם טיפסו עליו, ואני לא מתכוון לעץ של הפיגומים. על הפיגומים הם ירצו לטפס, אבל ימצאו אותם מאוכלסים בסינים. הסינים יענו על צעקות ה'אלללה הוא אכבר', בצ'י צ'ה צו' וקיביני מט.

  קבלן בנייה |
  הגב
 2. כבר הרבה זמן שאני רוצה לראות ערוץ 2 דרך האתר שלכם ואתרוג חוסמים אותי מה יהיה???? אבקש שתטפלו בנושא שמעיק ומציק לרבבות גולשי קוקר האתר המוביל ביותר בציבור החרדי,

  כן לדעתי אפילו יותר מכיכר השבת.

  שמואל |
  הגב
  • קדימה! לפני שתהיו לא רלוונטיים!
   אנחנו חרדים! אין לנו יוטיוב!!!

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 3. אני פונה לאתר בפעם ה100 ומבקש בבקשה תאפשרו גם לגולשים דרך אתרוג לראות את השידור החי של ערוץ 2 כמו שהיה אפשר פעם לראות בזמן מבצע צוק איתן בבקשה מכם אני פניתי לאתרוג אבל אין עם מי לדבר אולי אתם צוות אתר קוקר תפנו לאתרוג בבקשה שיאפשרו לנו לראות את ערוץ 2 בזמנים מתוחים כמו עכשיו זה הרי אין שום בעיה אם מה שאתם מביאים.

  שי |
  הגב
 4. דם יהודי נשפך כמים ואין לנו על מי להישען אלא על אבינו שבשמים. ידוע שבשנת תשל"ו בסוכות אמר המקובל הצדיק הגאון ר’ אשר פריינד זצוק"ל לחסידיו דרשה, ובין הדברים אמר להם כך בהבלעה: דעו לכם עוד 40 שנה יהיה מצב שיהיה מפחיד ללכת ברחוב כפשוטו אתה לא תדע מאיפה זה יבוא לך וזה יהיה ההכנה והטיהור לקראת ביאת המשיח. והשנה תשע"ו זה בדיוק 40 שנה מאז. הג’ אומרת, בששית קולות בשביעית מלחמות במוצאי שביעית בן דוד בא אמר רב יוסף הא כמה שביעית דהוה כן ולא אתא אמר אביי בששית קולות בשביעית מלחמות מי הוה ועוד כסדרן מי הוה (סנהדרין, צ"ז) ● ומדברי החפץ חיים: לאחר עשר שמיטות בתשע"ה תפרוץ מלחמה גדולה ולאחריה יבוא משיח. ● והנה יש עוד עיקר גדול, דבר שמקרב את הגאולה והוא התפילה והצעקה. ● עִקַּר מַהוּת מִלְחֶמֶת גוֹג וּמָגוֹג וְעִקַּר סַכָּנָתָהּ שֶׁל מִלְחָמָה זוֹ הַמַּרְעִידָה כָּל לֵב, הִיא "מִלְחֶמֶת הָאֱמוּנָה" לְעֻמַּת הַכְּפִירָה ר"ל. כפירה יש בערב רב – כמובא באריכות בזוהר הק’ על אלו הערב רב שיוציאו לעז ושטנה בעיקבתא דמשיחא… אוי לנו … כבר מזמן ידוע לכולם ש"חרדקי"ם העמלקים מזיקים יותר" …………… ידוע לכולם ש"חרדקי"ם בפרט מנחל החרידי מזיקים יותר" כל גדולי ישראל קבעו שאסור להתגייס ואין מה להתחכם, רואים בשטח שכל מי שהתגייס איבד היראת שמים שלו, ממש כמו משומדים ר"ל

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב