גל הסתה: קריקטורות של שנאה בעיתוני סוף השבוע

על רקע חתימת ההסכמים הקואליציוניים, מסע ההסתה כנגד החרדים נמשך לתוך עיתוני סוף השבוע, מתובל בכותרות ראשיות וקריקטורות של שנאה הדומות 'לזה של 'דר שטרימר'

על רקע חתימת ההסכמים הקואליציוניים, מסע ההסתה כנגד החרדים נמשך לתוך עיתוני סוף השבוע, מתובל בכותרות ראשיות וקריקטורות של שנאה הדומות 'לזה של 'דר שטרימר' המגזין האנטישמי הזכור לדיראון עולם.

'ידיעות אחרונות' המכונה 'העיתון של המדינה' בחר בכותרת הראשית שלו המתנוססת בענק', "מליארד שקל לחינוך החרדי", ובגוף הכתבה פירוט נרחב על הישגי החרדים עם פרשנויות שמתובלת בהסתה כנגד "שוד הקופה הציבורית".

קרי 2

"זה לא אתם", אמר לי הבוקר עורך של כלי תקשורת גדול. "זה ביבי. אתם הבטן הרכה שלו. אם הייתם חוברים לבוז'י – תאמין לי שהייתם מוצגים כחביבי העם". צייץ אריה ארליך בדף הטוויטר שלו.

דה

בידיעות ובהארץ מתפרסמים בין היתר שלל קריקטורות שבהם מוצגים ליצמן דרעי וגפני רוקדים על הכסף. בקריקטורה נוספת שהתפרסמה ב'הארץ' נתניהו והחרדים מציתים את לפיד למדורת ל"ג בעומר.

קרי

בדף הפייסבוק של אתר דוסים התייחסו בחומרה לגל השנאה וההסתה מבית היוצר של העיתונות החילונית וכתבו: "ב"ידיעות אחרונות" חוזרים לטקטיקה הנחמדה של "בואו נשנא חרדים ונגרום לכולם לשנוא אותם למרות שהיינו עכשיו שנתיים בלי חרדים בממשלה ובתכל'ס לא הצלחנו לקדם כלום"

אז מה עושים, נותנים כותרת על חינוך חרדי, ומתחת מכניסים סעיפים כמו "טיפולי שיניים" "ביטול מע"מ על מוצרי יסוד" ו-"העלאת שכר חיילים". אין מה לעשות, העיתון של המדינה חייב אויב, והחרדים הם המטרה הכי קלה בסביבה. רק זה יוכל בבוא היום להחזיר את 8 המנדטים האבודים של יאיר.

הכי מצחיק, לראות את כותרת הטור של גברת קדמון מתחת לכותרת הראשית, "איבדנו שנתיים", זה לא אתם שקשקשתם על זה שלא השתנה פה כלום לטובה בקדנציה האחרונה? אז מה לעזאזל איבדנו?"

ההסתה הגיעה גם  לטורים, בדה מרקר פרסמה הכתבת מירב ארלוזרוב  טור כלכלי תחת הכותרת "הילדים שלנו ימותו – הם ישלמו את המחיר של החגיגה החרדית".

 

בטור עמוס בשגיאות עובדתיות פורסת הכתבת את משנתה בצורך לפגוע בזכותם של הציבור החרדי על חינוך ילדיהם אולם לשיא הגיעה בפסקה הבאה:

 

הגדלת הגירעון היא בפועל "אכול ושתה כי מחר נמות"; יותר נכון, הילדים שלנו ימותו כי הם ישלמו את המחיר של החגיגה החרדית ששולטת עכשיו במדינה.

קרי ביד

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. המדינה הפסיקה לקבל הוראות מהחילונים, שיתפוצצו להם!!!!!!!

    מיקי |
    הגב