גל הפיטורים בדרום ממשיך

אמיליה קוסמטיקס שבירוחם צפויה לפטר 300 עובדים

גל הפיטורין בדרום ממשיך ועומד לשלוח לבתיהם עוד כ 300 עובדים .כל זה מצטרף גם לאיומי הפיטורין בחיפהע כימיקלים שרבים מעובדיון הינם תושבי הדרום .

מאות מעובדי מפעל אמיליה קוסמטיקס שבירוחם ולצדם חברי ועדים ותושבים מהאזור, הפגינו הבוקר (ד') בצומת ירוחם כחלק מהמאבק נגד הנהלת המפעל שסגרה את שעריו ומאיימת למעשה לפטר את 300 העובדים. מו"מ שנערך אל תוך הלילה בהובלת יו"ר ההסתדרות במרחב נגב מרכזי ארמונד לנקרי, עם הנהלת מפעל אמיליה קוסמטיקס – לא הניב תוצאות.

צעדי המחאה של העובדים יימשכו ויוחרפו עד אשר הנהלת אמיליה קוסמטיקס תואיל לשוב לשולחן הדיונים ולקדם באופן ענייני את המו"מ להסכם קיבוצי חדש לעובדי המפעל, אשר יאפשר את המשך הפעלתו.

מפעל אמיליה קוסמטיקס מייצר מוצרי טואלטיקה ובישום הנמכרים ברשתות השיווק השונות. הוא ממוקם במועצה המקומית ירוחם, והינו חלק מקבוצת אמיליה פיתוח הנמצאת בשליטתו של איש העסקים עודד פלר. במפעל מועסקים כאמור כ-300 עובדים תושבי האזור (כ-85% מהם נשים) והוא מהווה את אחד ממקורות הפרנסה העיקריים עבור תושבי ירוחם ודימונה. למרות שבעבר נקלעה החברה לקשיים וביקשה לבצע גל פיטורים, כיום החברה הינה רווחית ועל פי דיווחים לבורסה, ברבעון הראשון של השנה הרווח הנקי שלה זינק ב-370%.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.