גל טרור: פיגוע דריסה נוסף בספרד

שעות לאחר הפיגוע הרצחני בברצלונה, חמשה מחבלים ביצעו פיגוע דריסה נוסף בעיירה קמברילס מדרום לברצלונה, כוחות משטרה חיסלו את החמשה, שבעה בני אדם נפצעו

שעות לאחר הפיגוע הרצחני בברצלונה, חמשה מחבלים ביצעו פיגוע דריסה נוסף בעיירה קמברילס מדרום לברצלונה.7 בני אדם נפגעו באירוע הדריסה. הערכה כי השניים תיכננו פיגוע משמעותי יותר שלא יצא אל הפועל.

כוחות המשטרה בקמברילס הוזעקו למקום האירוע לאחר דיווח על רכב שדרס הולכי רגל. בזירה התפתחו חילופי אש כבדים בין השוטרים שהגיעו למקום למחבלים. החמשה חוסלו.

שר הפנים הקטלוני אישר כי קיים קשר בין שני הפיגועים שאירעו בספרד.

אתמול נהרגו 13 בני אדם בפיגוע רצחני שאירע במרכז רובע הרמבלה, המרכזי ביותר בבירת ספרד ברצלונה.

מחבל דהר עם מכונית מסחרית אל מרכז השדרה ודרס עוברים ושבים שלא הצליחו להימלט מגלגליו. על פי עדויות לאחר מכן הוא יצא מהרכב ונמלט מהמקום.

הפיגוע התרחש סמוך מאוד למסעדה היהודית הכשרה 'מכבי' המוכרת מאוד לכל יהודי וישראלי המגיע לברצלונה. 'אקטואליק' שוחח עם אחד מהסועדים שישב במקום בזמן הפיגוע שסיפר כי בעלי המקום סגר מיד את דלת הברזל המגנה על המסעדה והותיר בתוכה את הסועדים המודאגים שלא נפגעו.

מקור ביטחוני שדיבר עם סוכנות הידיעות של ארגון הטרור אעמאק אמר כי "מבצעי מתקפת ברצלונה הם חיילים במדינה האיסלמית, והם ביצעו את הפיגוע במענה לקריאות לתקוף את מדינות הקואליציה נגד דאע"ש". מדובר במתקפת הטרור הראשונה של הארגון בספרד.

תוך כך, ראש ממשלת ספרד מריאנו רחוי ערך מסיבת עיתונאים בו הבהיר כי מדובר במתקפת טרור. "היום המאבק נגד הטרור הוא בראש סדר העדיפויות של חברות חופשיות ופתוחות כמו שלנו", אמר רחוי. "זה איום עולמי והתגובה צריכה להיות בינלאומית".

כהזדהות עם קורבנות הפיגוע, הוחשכו מגדל אייפל שבפריז ומרכז הסחר העולמי בניו יורק.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.