גל מהומות והפרות סדר עקב מותו של אסיר פלשתיני בבית הסוהר

לפני כחודשיים מת בבית הסוהר האסיר הפלשתיני ג'ארדאת, ומאז סערו הרוחות, דבר שכמעט גרם לאינתיפאדה שלישית ולמהומות בכל האיזורים הרגישים.

כעת אנו מתבשרים על מותו של מחבל ארכי רוצח נוסף שמת בבית החולים סורוקה מיאסרה אבו חמדייה, אסיר פלסטיני בן 64,  אשר היה חולה סרטן. האסיר, תושב יהודה ושומרון, היה איש חמאס ולפני יותר מעשור נשפט למאסר עולם על ניסיון רצח של ישראלים.

הרשות הפלשתינית מאישמה את ישראל כי היא אשמה במותו של האסיר המחבל,  ומאיימת כי תתבע את ישראל בבית הדין בהאג, הרש"פ אף סירבה לאשר לשלטונות בישראל לנתחו כדי לברר את סיבת המווות.

ראש הממשלה הפלסטיני סלאם פיאד אמר כי ישראל נוקטת מדיניות של הזנחה רפואית, אשר גרם למותו של מיסארה. הוא ציין כי יש "לפתוח את בתי הסוהר לפיקוח בינלאומי כדי לבדוק מה מתרחש בהם".

גם ראש הרש"פ  אבו מאזן הדגיש כי הרשות ביקשה את שיחררו של מיסארה: "ישראל עקשנית ויהירה, היא האחראית למותו".

בשירות בתי הסוהר אמרו כי מחלתו של האסיר אובחנה לפני כחודשיים והוא היה במעקב רפואי. לאחר שנקבע כי מדובר בחולה סופני, פנה שב"ס לוועדת השחרורים כדי לשחררו אך הוא מת לפני שהסתיים הליך השחרור.

עוד אומרים בשב"ס מסרו כי "בשעה זו נשמר השקט בכל בתי הכלא הביטחוניים, אולם בשב"ס ממשיכים בדריכות בבתי הכלא הביטחוניים מחשש להתפרצות נוספת של הפרות סדר".

הג'יהאד האסלאמי קורא לפלסטינים לפתוח באינתיפאדה בעקבות מותו של האסיר והטיל על ישראל את האחריות המלאה להשלכות של מותו. חבר פרלמנט מטעם חמאס בעזה, מושיר אל מסרי, אמר כי מדובר בפשע שיש בו כדי להפוך את פני הדברים בשטחים.

כן יאבדו…

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.