עשרות פעילי חמאס נעצרו באזור שכם

גל מעצרים חריג ביו"ש: כוחות הביטחון עצרו הלילה עשרות פעילי חמאס בחשד שתכננו פיגועים "כחלק מהניסיון להשתלט על הגדה"

המלחמה בטרור: כוחות גדולים של צה"ל, בסיוע אנשי שב"כ ומשטרה, עצרו הלילה 29 פעילי חמאס באזור שכם. בין העצורים יש גם אסירים לשעבר. בצה"ל אומרים כי הרקע למעצרים הוא התגברות פעילות חמאס באזור שכם בניסיון לתכנן פעולות טרור נגד ישראל.

"מטרתם הייתה לעשות פיגועים כחלק מניסיון להשתלט על הרשות הפלסטינית", מוסיפים במערכת הביטחון.

כזכור, אמש הותר לפרסום כי לפני כחודש נעצרה חוליה צבאית של ארגון החמאס, שחבריה תכננו לבצע פיגוע ירי במהלך חג הפורים האחרון. ע"פ החשד, חברי החוליה רכשו כלי רכב לצורך ביצוע הפיגוע, ביצעו אימוני ירי ואספו מידע על היעד, אך נעצרו בטרם הצליחו להוציא זאת לפועל. במסגרת החקירה הוסגר אמצעי לחימה שנועדו לשמש את חברי החוליה. בימים הקרובים יוגשו לבית המשפט הצבאי ביהודה כתבי אישום נגד חברי החוליה.

במערכת הביטחון מדגישים כי על אף השקט היחסי בגיזרת יו"ש, הרי שמתחת לפני השטח קיימת תסיסה מתמשכת וניסיונות חוזרים ונשנים של גורמי טרור להבעיר את האזור.

בתדרוך לכתבים צבאיים בערב חג הפסח הסביר גורם צבאי בכיר כי המלחמה בחמאס יו"ש היא אינטרס גם של אבו מאזן. לדברי הגורם, אבו מאזן לא יודה בכך מסיבות מובנות, אולם החשש מפני הפיכה שיבצע ארגון חמאס ביהודה ושומרון – מדיר שינה מעיניו.

הגורם הוסיף כי חלק מהפעולות נגד חמאס נעשות בתיאום מוחלט עם מנגנוני הביטחון של הרשות הפלסטינית, כאשר לפעמים המשטרה הפלסטינית היא זו שמעבירה לצה"ל והשב"כ מידע מפליל על אנשי חמאס באזור.

כאמור, הלילה התבצע באזור שכם מבצע המעצרים הרחב ביותר נגד חמאס מאז מבצע 'שובו אחים', ובמערכת הביטחון מבהירים כי הם ימשיכו לפעול ככל שידרש כדי לשתק את תשתיות הטרור בגיזרת יו"ש.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.