גל שריפות ברחבי הארץ : עשרות בתים עלו באש

במהלך הלילה התרחבו מוקדי ההצתות. הרוחות העזות גרמו להתלקחות מהירה ומחודשת של הלהבות בזכרון יעקב, דולב, סטף, ובנהריה. עשרות צוותי כיבוי פועלים גם בשעות אלה בשטח. במשטרה חוקרים חשד להצתה על רקע לאומני. צפו

במהלך הלילה התרחבו מוקדי ההצתות. הרוחות העזות  גרמו להתלקחות מהירה ומחודשת של הלהבות בזכרון יעקב, דולב, סטף, ובנהריה-  עשרות צוותי כיבוי פועלים גם בשעות אלה בשטח.

תושבים לא יורשו לחזור לבתיהם עד יום חמישי לפחות. ליד מודיעין עילית שבדולב האש חדרה ליישוב ושלושה מבנים התלקחו, כוחות רבים פועלים במקום למניעת הישנות האש.

בנהריה פרצה שריפת קוצים: כוחות כיבוי הוזעקו לטפל בשריפה והתושבים בשכונה המזרחית הונחו להישאר בבתיהם, לוחמי האש השתלטו על השריפה ל

שריפת קוצים גדולה גם סמוך לנטף שבהרי ירושלים, קיימת סכנה שתתפשט ליישוב.

סמוך לשעה 09:00 הבוקר (רביעי) פרצה שריפת יער גדולה סמוך ליישוב נטף שבהרי ירושלים. השריפה מתקדמת בחסות הרוחות ונשקפת סכנה ליישוב, 4 צוותי כיבוי מתחנות בית שמש פועלים לכבותה. כוחות כיבוי נוספים בדרכם למקום וכן הוזנקו למקום 4 מטוסי כיבוי

בתום הערכת המצב על השריפה בזכרון יעקב שקיים ממ"ז חוף ניצב עמוס יעקב עם כבאות והצלה, פיקוד העורף והרשות המקומית ניתנו ההנחיות הבאות: "עקב משטר הרוחות והסכנה בהתלקחות מחודשת בשכונות שפונו בזכרון יעקב. לא תתאפשר חזרה לבתים בשכונות שפונו: וילות בחורש, זמרין וגבעת עדן".

, כוחות המשטרה פרוסים וערוכים במטרה למנוע ביזה. הצפי כי גם בימים הקרובים עקב משטר הרוחות וסכנת החיים עקב התלקחות האש, לא תתאפשר חזרת התושבים לשכונות הללו.

 

ראש המועצה זיו דשא עדכן הבוקר כי "מימדי השריפה חייבו עבודה של כ-20 כבאיות. תוך כך, לצערי, עסקנו גם בפינוי תושבים אשר חזרו לבתיהם למרות ההנחיה. אני קורא לתושבים שלמרות הקשיים והדאגה לרכוש, לא להפריע לעבודות הכיבוי ולסמוך על כוחות הביטחון ולהישמע להוראות המצילות חיים". ראש המועצה הוסיף כי תחבורה ציבורית לא תפעל באזורים המפונים, בעוד תלמידי בית הספר החורש ילמדו בבתי הספר נילי והחיטה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.