"האדמו"ר מגור למד מתמטיקה והתגאה בזה"

בדף הפייסבוק שלו התייחס יו"ר יש עתיד להחלטת הממשלה המתגבשת שיביא לביטול של לימודי מתמטיקה ואנגלית במגזר החרדי ותקף את בנט. { לפיד תוקף }

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד התייחס בדף הפייסיבוק שלו להחלטת הממשלה המתגבשת שיביא לביטול של לימודי מתמטיקה ואנגלית במגזר החרדי.

לפיד תקף את בנט שמוביל את המהלך לביטול החלטת הממשלה הקודמת יחד עם החרדים וכתב," שר החינוך יתמוך בזה שילדים לא ילמדו. אני מכיר את נפתלי, זה מנוגד לכל מה שהוא מאמין בו, זה מנוגד לכל מה שהבטיח, זה אפילו מנוגד למשנתו של הראי"ה קוק שתמך בהשכלה כללית שתתן לילדים כלים "למלחמת החיים". אבל את מי מעניין בימים אלה ערכים, או עקרונות, הרי הכל שרידות פוליטית ולהשאר בכסא". תקף לפיד.

לפיד הביא דוגמאות מגדולי עולם כמו הרמב"ם שלמדו מקצעות חול,  "ממתי מתמטיקה ואנגלית מתנגשים עם היהדות? הרמב"ם, שהיה רופא, למד מתמטיקה. גם הרמב"ן. הם לא היו מספיק דתיים? האדמו"ר מגור, ר' אברהם מרדכי אלתר, היה סוחר, ואיך אפשר לסחור בלי מתמטיקה? כל הגאונים האלה גם דיברו שפות רבות, כי יהודים למדו תמיד שפות, בכל הגלויות. דיברו חמש או שש שפות והיו גאים בזה".


עוד כתב לפיד,"איך זה מחזק את מסורת ישראל שעשרות אלפי ילדים שלא מקבלים את ארגז הכלים הכי בסיסי של שוק העבודה? הרי לא כל ילד חרדי יהיה פוסק הדור. למה לא לתת לאחרים כלים כדי שיוכלו לפרנס את עצמם ואת ילדיהם? למה לא לתת להם הזדמנות להיחלץ מהעוני? זה לא במקום לימודי גמרא, זה בנוסף. על חשבון המדינה. באהבה אנחנו נותנים. בשמחה. כי מי יפרנס אותם אם הם לא יקבלו כלים לפרנס את עצמם?

לפיד דחה את הטענה החרדית "שמי שלמד גמרא השחיז את מוחו כל כך שיוכל ללמוד כל דבר", "לימודי גמרא אכן עושים נפלאות למוח, אבל מחקר אחרי מחקר הוכיח שילדים קולטים מתמטיקה ואנגלית הרבה יותר טוב והרבה יותר בקלות ממבוגרים". קובע לפיד. 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.