צפו: האווירה באתר מירון בשעות האחרונות (תמונות)

כהפקת לקחים מאירועי האבטחה בשנים עברו וכתוצאה מהצלחת המיזם בשנה שעברה הוחלט באיחוד הצלה על להמשיך גם השנה במהלך שיסייע לרבבות העולים למירון. 580 שלטים הוצבו ב-97 איזורים שונים ברחבי מירון, החניונים, וציון הרשב”י עם מספרים מ-1 עד 97 ובמקרה חירום הציבור נקרא לציין את המספר הקרוב למיקומו ואז כלל צוותי החירום וההצלה יגיעו במהירות המרבית למיקום המדויק.

באיחוד הצלה מציינים כי כידוע רבבות העולים למירון אינם מכירים את המושב וקשה לאזרחים לתת את מיקומם בעת חירום מה שגרם בשנים עברו לעיכוב בהגעת כוחות החירום.

המפה עם חלוקת מירון למספרים לפי אזורים הועברה לכל גופי החירום וההצלה במירון, ולכן בעת מקרי חירום או כל בקשה לסיוע רפואי חשוב לציין את מספר השלט הסמוך, ומוקדני החירום יוכלו לנתב את הכוננים וצוותי הביטחון למיקום המדויק במהירות המרבית.

יצוין, כי לאור אסונות העבר ותאונות קשות שהתרחשו בשנים עברו בכבישים, בהם נהרגו ונפצעו מתפללים ששבו לבתיהם ממירון או שהיו בדרכם למירון, קוראים באגף ההסברה של "איחוד הצלה" לנקוט במשנה זהירות, כדי לשמור על בטיחותם של ההמונים שיסעו וישובו בשלום, להימנע ככל האפשר מנסיעה ברכבים פרטיים, ולהקפיד על עצירת התרעננות בכל שעות היום. הקריאה מופנית גם לנוסעי התחבורה הציבורית לשמור על קשר שיחה עם הנהג בפרט בשעות הלילה, לעקוב אחר רמת עירנותו ולא להסס להציע עצירה למנוחה בעת הצורך.

משה טייטלבוים, מנכ"ל "איחוד הצלה" מסר: "בשנים האחרונות לצערנו היינו עדים לתאונות דרכים קשות שנגרמו כתוצאה מעייפות הנהגים השבים לביתם ממירון. די בשנייה אחת של עצימת עיניים חלילה בעת הנהיגה, על מנת לגרום לתאונה קטלנית. ההתרעננות והעירנות במקרים אלו הינה חובת חיים ובמקרה של עייפות יש לעצור בצד הדרך במקום בטוח, ולא לקחת סיכונים מיותרים".

לדברי טייטלבוים, חובת הזהירות מתעצמת שבעתיים בשעות הלילה, עקב תנאי הראות חלשים הדורשים מאמץ רב יותר מהנהג. "אם הנהג קצת עייף, הרבה יותר קשה לו להתאמץ ונהיגה כזו מסוכנת לכל נוסעי הרכב ולנהגים האחרים בכביש", אמר.

באיחוד הצלה קוראים לשיתוף פעולה ולגילוי אחריות של כלל אלפי ישראל העולים מירונה לשפוך שיח ותפילה ביום המסוגל ל"ג בעומר, ומתפללים כי כולם ישובו לביתם בשלום ובבריאות.

במקביל בארגון חסדי שבתאי השלימו את ההיערכות לקראת ל"ג בעומר בהר מירון, מתנדבי הארגון נערכים לסייע באבטחת מאות האלפים שיגיעו לציון הרשב"י.

יוסי זיליקוביץ, יו"ר ארגון "חסדי שבתאי" מסר: "הארגון שלנו פעיל במירון כל השנה למען באי ציון הרשב"י, לקראת ל"ג בעומר הרחבנו את מוקד התרופות שלנו, השלמנו מלאי של מאות של כדורים ומשככי כאבים כדי לסייע לחולים. עד כה קיבלנו עשרות פניות לסייע בכיסאות גלגלים והליכונים לעולים למירון, מבחינתנו אנחנו עושים את המקסימום ואת המיטב כדי שהכול יהיה בסדר אבל נקווה שהכול יעבור על מקומו בשלום".

צילום: דוברות חסדי שבתאי
הכנות במירון צילום דוברות שבתאי (12)

הכנות במירון צילום דוברות שבתאי (13)

הכנות במירון צילום דוברות שבתאי (14)

הכנות במירון צילום דוברות שבתאי (15)

הכנות במירון צילום דוברות שבתאי (16)

הכנות במירון צילום דוברות שבתאי (17)

הכנות במירון צילום דוברות שבתאי (18)

הכנות במירון צילום דוברות שבתאי (1)

הכנות במירון צילום דוברות שבתאי (2)

הכנות במירון צילום דוברות שבתאי (3)

הכנות במירון צילום דוברות שבתאי (4)

הכנות במירון צילום דוברות שבתאי (5)

הכנות במירון צילום דוברות שבתאי (6)

הכנות במירון צילום דוברות שבתאי (7)

הכנות במירון צילום דוברות שבתאי (8)

הכנות במירון צילום דוברות שבתאי (9)

הכנות במירון צילום דוברות שבתאי (10)

הכנות במירון צילום דוברות שבתאי (11)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.