גנץ: "מול איראן אין ימין ואין שמאל- עומד לצד ראש הממשלה"

יו"ר מפלגת חוסן לישראל דיבר בכנס מינכן לביטחון על האיום האיראני ואמר כי הוא מצפה מנתניהו לתמוך בו בנושא האיראני אם ייבחר לראשות הממשלה

יו"ר חוסן לישראל-תל"ם, בני גנץ, אמר היום (א') בנאומו בוועידת מינכן לביטחון, כי בנושא האיראני אין ימין ואין שמאל: "מול כל איום עם ישראל מניח את ההבדלים והמחלוקות ומתאחד להגן על קיומו.
"נתניהו הוא יריב פוליטי שיש לי אי הסכמות איתו על נושאים רבים, אבל שנינו בנים מסורים של אותה האומה. וכשביטחון ישראל תחת איום אין הבדל ביננו. בנושא הקריטי הזה אין ימין ואין שמאל. אין קואליציה ואין אופוזיציה כשזה מגיע להגנה על מדינת ישראל. אני עומד כתף אל כתף עם ראש הממשלה במלחמתו נגד איראן ואני בטוח שגם הוא ינהג כך כשאני אשרת בתקווה כראש הממשלה של מדינת ישראל", דברי גנץ.
הוא פנה למנהיגי העולם ואמר כי שר החוץ האיראני זריף מנסה להוליך אותם שולל. "המשטר האיראני דורש את השמדת העם היהודי, תולה הומוסקסואלים, מייסר נשים ומענה מיעוטים. זהו משטר המערער את היציבות במזרח התיכון ומהווה סכנה קיומית לסדר העולמי". גנץ שלח מסר לנשיא רוחאני ולהנהגת העם האיראני: "במשמרת שלי לא יהיה הסכם מינכן צ'ימברלייני, לא תהיה מדיניות פייסנית ואיראן לא תאיים על ישראל על ידי השתלטות על סוריה, לבנון או רצועת עזה. במשמרת שלי איראן לא תשיג נשק גרעיני".
בנושא הטרור העולמי, אמר גנץ כי: "יש להתחייב למאבק בלתי פוסק בטרור ולעקור את תשתיותיו מהשורש. חיזבאללה הינו הארגון המסוכן ביותר בעולם משום שיש לו יכולות אסטרטגיות כמו של מדינה הכולל אמצעים טכנולוגיים ואוויריים. לכן, על מדינות אירופה המעוניינות בשלום, להכיר בחיזבאללה כארגון טרור ולפעול כנגדו".
הוא התייחס גם למצב בסוריה ואמר כי "מדובר באחד המשברים ההומניטריים הקשים ביותר שהעולם היה עד לו מאז מלחמת העולם השנייה. גנץ פנה למנהיגי המדינות הערביות המתונות וקרא להם להחיות את התקווה ולהפוך את ישראל לחלק מהפתרון בכדי להבטיח עתיד אחר וטוב יותר לילדינו- הגיע הזמן שצאצאי אברהם יפעלו יחד, בשיתוף פעולה אזרחי וכלכלי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.