גנץ מסיר את הכפפות: "שרים ברחו מאחריות" (וידאו)

לאח שמבקר המדינה כתש את רמטכ"ל צוק איתן, התייצב בני גנץ להשיב לטענות הנוקבות. צפו בראיון שהעניק לחדשות 2. {צפו בראיון}

בחלק נרחב בדו"ח המבקר, הקדיש המבקר לביקורת נוקבת כלפי המטכ"ל לשעבר בני גנץ שהיסס ולא הכין את צה"ל להשמדת המנהרות. גנץ שמע את הביקורת הרבה והחליט שלא לשתוק. בריאיון בלעדי לחדשות 2 ששודר אמש (רביעי) הוא דוחה את הביקורת וטוען כי מדובר בחוכמה שבדיעבד.

גנץ הודף את הביקורת  ואף תוקף את חברי הקבינט בזמן המבצע שטענו בדוח המבקר כי לא עדכן כראוי על איום המנהרות. "צה"ל מסר ומוסר וימסור את כל המידע העומד לרשותו לפי סדר היום של הקבינט", אמר. "אי אפשר לטעון שהדברים לא נמסרו. זה פשוט לברוח מאחריות. אני לא בורח מאחריות אני נושא אותה בגאווה בשמם של עשרות מפקדים וחיילים".

"אני ממש ממליץ לאף אחד מהדרג המדיני לא לנסות לטאטא את האחריות מעליו כי זה לא ראוי", ציין. "לבוא ולטעון לא ידענו ולא שמענו… אני מציע שכל אחד יבדוק את עצמו בעניין הזה. הכל היה ידוע גלוי הוצג בפני הקבינט. הקבינט צריך לבדוק איך הוא מתנהל".

על כך שלא הכין תכנית להשמדת המנהרות השיב גנץ "איום המנהרות הוא איום משמעותי, אבל אי אפשר לראות בו איום אסטרטגי קיומי על מדינת ישראל", אמר הרמטכ"ל לשעבר. "יש עוד הרבה מאוד דברים שהקבינט דן בהם. המנהרות היו חשובות, הן לא היו לבד".

"צריך לקחת את כל שרשרת ההחלטות שקיבלנו לקראת המערכה ובמהלכה בזמן שהן התקבלו", ציין גנץ. "כשמדינת ישראל רוצה להגביר את הלחצים, לשבש את האפשרות של שימוש במנהור ואפשר שהיא לא תיכנס פנימה – אז זו הייתה ההחלטה. זה לא שחור ולבן. לבוא בדיעבד ולהגיד 'זה היה ככה ולא צריך להיות ככה' זה אמירה שצריך לקחת אותה במגבלות הקיימות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.