געגועים למפא"י / מנחם רהט

שנה לבחירות: לא לממשלה הזאת ייחלו מצביעי הימין. ואילו מצביעי השמאל, חשים עצמם צדיקים גמורים. מלאכתם נעשית בידי הממשלה הכי ימנית

1.שנה תמימה חלפה למן השבעתה של הממשלה הכי ימנית בתולדות המדינה, ומתברר מאז שוב ושוב, שזוהי בעצם ממשלת שמאל-נטולת-שמאל, ששוקדת על יישם אידיאולוגיית השמאל. תחשבו לרגע: זוהי באמת ממשלת הימין אשר לה ייחלו 2,036,434 מצביעיה?

קשה להאמין, אבל עובדה: ממשלת הימין מעוררת געגועים לממשלות השמאל של מפא"י. ממשלות ב"ג, אשכול, גולדה ורבין, היו הרבה יותר לאומיות. על פי מבחן התוצאה, ממוקמת ממשלת הימין הזו, שמאלה מהן. ע"ע מערכות המשפט והאקדמיה, התקשורת והתרבות, הביטחון החינוך – ומה לא בעצם? כולם נדדו שמאלה, בעשרת שנות נתניהו בראשות הממשלה, בוודאי בשנתה הראשונה של הממשלה הכי ימנית.

ממשלת הימין התבלבלה. הכל הפוך. נשף מסכות: ערב הבחירות הם דיברו ימין. הבטיחו בנייה ללא הגבלה, ריסון מערכות המשפט והאקדמיה, הזהירו ש"ערבים נוהרים לקלפיות". אבל לאחר תום תרגיל ההונאה, שברו את ההגה חזק שמאלה. אין להם אלוקים.

2. התחושה שהממשלה הזו משרתת את אידיאולוגיית השמאל הקיצוני, צצה כמעט על כל צעד ושעל. למשל, הקפאת הבניה היהודית בגושי ההתיישבות ואפילו בירושלים, לצד עיניים עצומות לרווחה וחוסר המעש מול שטף בניה בלתי חוקית ערבית משני עברי הקו הירוק, בחסות ובמימון קואליציית אוייבי ישראל: אש"ף, חמאס והאיחוד האירופי. רק בירושלים נבנו באחרונה 58 מסגדים בלתי חוקיים, אבל נתניהו ויעלון מעדיפים להרוס בתי כנסת. בית של מחבל שנועד להריסה, ניצל בזכות הטענה הנואלת, שזה לא הזמן להתסיס את השטח. דרעי, שותפם הבכיר, הולך להלבין עשרות אלפי בתים בלתי חוקיים בגליל. אילו נהג כך השמאל, נתניהו ובנט, הם היו משמיעים זעקה גדולה ומרה, ובצדק.

אבל למה ללכת רחוק? תראו מה התרחש במקומותינו בשבוע האחרון בלבד: החייל אלאור אזריה, שירה במחבל שדקר חייל והעניק לו כדור בראש, כמו שצריך, הופקר למלתעות מערכת דורסנית ומקורנפת, נאזק באזיקים על תקן רוצח, ועכשיו נאשם בהריגה. הכל כמובן בשם המוסר. איזה מין מוסר יש בהקרבת חייל מרמלה, ובעשייתו שעיר לעזאזל על מזבח זכויות אדם מזוייפות, ייפיפות נפש אמריקאית ושיחוד האוייב הפלשתיני?

ומנגד, האשימה אותה מערכת בדיוק את נהג המשאית הפלשתיני שרצח בדם קר ודרס למוות את אברהם חסנו מחברון, רק בהריגה (ורק בלחץ משפחת חסנו הואילה בטובה, באיחור רב, לשנות את סעיף האישום לרצח). מבחינתה הדריסה לא נחשבה בתחילה רצח, אבל הירי של אזריה במחבל בן מוות, הוגדר בפיה, בתחילה, רצח. איזה אבסורד: את שניהם הציבה הפרקליטות הצבאית על רף מוסרי זהה. איזה שפל מוסרי.

עוד דוגמה טריה של זה לעומת זה: מפקד זוטר בצה"ל, ששרף דגל שמאחוריו אידיאולוגיה של הכחדת ישראל, נשלח לכלא. כדי לרצות את שונאי ישראל. אבל בפלשתינים שמעלים באש יום-יום את דגל ישראל, נתניהו ויעלון לא יעזו לגעת.

ועוד: קטינים יהודים שריססו גרפיטי בחוצות, נעצרו ונכלאו במרתפי השב"כ, תחת עינויים כמו חוסר שינה, איזוק הידיים מאחורי הגב, הכאות והשפלות, כולל השמעת מוסיקה קולנית בעיצומה של השבת, וללא אפשרות להיפגש עם עורך דין. כשנזקק מי מהם לטיפול רפואי, מנע השב"כ מהוריו להיפגש עימו, עד כי השופטת אליאנא דניאלי מצאה לנכון למתוח ביקורת חריפה על הנוהל המרושע: "למותר לציין את הדאגה שאוחזת הורים כשאינם יודעים מה מצבו הרפואי של בנם, לאחר שנמסר להם כי הוא סובל ממצוקה רפואית". בו בזמן החליטה ממשלת הימין השמאלנית, לשחרר ממעצר מחבלת בת 12, שנתפסה עם סכינים בכיסים, בתום 4 חודשים בלבד.

3. הבילבול העמיק, בימי ממשל(ו)ת נתניהו, גם במערכות המשפט, שעושות את זה ממרומי המקפצה: עריצות מחליאה אנטי דמוקרטית; התייחסת לחוק ולשיוויון כאל חומר ביד היוצר; טענות מופרכות שתחקירים שמזקקים אמת עובדתית מהווים סכנה לדמוקרטיה; פסיקות תמוהות שהסתה לאינתיפדה אינה אלימות, ועוד. היועהמ"ש מנדלבליט כופה על שרת התרבות רגב, להחזיר תקציבי מיליונים לתיאטרון החיפאי אל מידאן, שהעלה מחזה הסתה שכתב רוצחו הפלשתיני של החייל משה תמאם, בטענה שההקפאה לא תעבור בבג"ץ. עכשיו ממשיכים שם להסית, בחסות היועהמ"ש של הממשלה הכי ימנית, שגם מתאמצת לקנות שקט מערביי ישראל תמורת הבטחות לתקציבי עתק של 15 מיליארד לרשויות הערביות שמצפצפות על החוק בענייני רשויי בניה, מסים וכדומה.

4. הלאה: משטרת ישראל. המשטרה מכבדת בהכנעה את 'זכות' המחבלים לשהות על הר הבית, אך מפעילה על פי בקשת עבדאללה, מלך אביון בעמאן, סלקציה נפשעת שנועדה למיין עולי רגל דתיים ולמרר את חייהם (הארץ, 10.4.16), ולרמוס את זכויותיהם כיהודים וכישראלים. אילו העוול הזה היה מתרחש בכל מדינה אחרת, היתה ממשלת נתניהו נזעקת, ובצדק: אנטישמיות נתעבת. אבל כשהאנטישמיות הזו מתוצרת הממשלה הכי ימנית, אין מי שיצייץ.

5. ומה קורה במשרד החינוך, ש'בידיים של המיגזר'? פעיל השמאל הקיצוני מ'תעאיוש' פרופ' שולמן, יקבל את פרס ישראל, מידי שר החינוך בנט, הממונה על חלוקת פרסי ישראל; ואגף אחר במשרד שיגר למורי האזרחות 'מוּשָֹגוֹן', שבו שתולה אינדוקטרינציה חזקה שמאלה, לרבות חיוב התלמידים לשנן עמדות אנטי דתיות ואנטי לאומיות, עד כדי טישטוש עובדת היותנו מדינה יהודית!

6. ממשלת ישראל משרתת את השמאל גם במחדלים, לא רק במעשים. אין שום הליכה ליישום דו"ח אדמונד לוי, ועדיין שולט בכיפה דו"ח טליה ששון, אשת השמאל הקיצוני; המאבק בטרור הסכינאים מתנהל עם שתי ידיים קשורות מאחור, בניצוחם של סר הביטחון והפרקליטות הצבאית (שלעיתים נדמה ששכחה עבור מי היא עובדת); והבטחות חגיגיות של שרת המשפטים איילת שקד, לפיצול תפקיד היועהמ"ש, לשינוי הרכב הוועדה לבחירת שופטים, ולחקיקת 'פיסקת ההגבלה' לריסון הבג"ץ, נשארו תלויות באוויר.

7. 2,036,434 מצביעיה של הממשלה הכי ימנית תוהים אם זו הממשלה לה ייחלו. אבל 1,770,027 מצביעי השמאל, חשים עצמם צדיקים גמורים. מלאכתם נעשית בידי הממשלה הכי ימנית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.