גפני: "אוי ואבוי לרשת שלא תשלם לגננות את מה שמגיע להן"(הקלטה)

בראיון ראשון מאז שב לתפקיד יו"ר ועדת הכספים מצהיר גפני על כוונתו לשים סוף לתופעת ניצול הגננות החרדיות, מפרגן לשר האוצר החדש, מתייחס לתכנית מע"מ אפס של אריה דרעי וסוגר חשבון עם הממשלה הקודמת. האזינו

יו"ר וועדת הכספים, ח"כ משה גפני, העניק אמש ראיון למהדורה המרכזית ברדיו 'קול ברמה' במהלכו הוא התייחס לשורה של נושאים שעל סדר היום הציבורי והפוליטי.

האזינו לראיון המלא

באדיבות רדיו 'קול ברמה'

גפני סיפר על תחושותיו לרגל חזרתו לתפקיד יו"ר ועדת הכפים: "האחריות גדולה מאוד, אני נבחן באור זרקורים בעשייה שלי…הרב שך אמר לי כשנבחרתי לכנסת שאם עוזרים לאנשים פשוטים זו עשיה למען הציבור. יש אנשי ציבור שמחקים את חבריהם, אין צורך לחקות אף אחד."

בהתייחס לממשלה הקומת אמר גפני: "הממשלה הקודמת עשתה נזק לכלכלה הישראלית, הפקתי לקחים. יו"ר ועדת הכספים הקודם לא התאים לתפקידו ואת זה אני אומר כאחד שישב שם בהרבה דיונים".

על שר האוצר החדש, משה כחלון, אמר גפני: "כחלון לא חדש בפוליטיקה. הוא איש חיובי ויש לנו שת"פ בנושאים רבים. נפגשנו אחרי הבחירות לא נתקלתי איתו בחלוקי דעות עד רגע זה, אולם יתכן ובהמשך יהיו לנו חילוקי דעות".

כשנשאל על תכנית מע"מ אפס על מוצרי יסוד שמקדם יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי, השיב גפני: "יש הטוענים שזה לא יוזיל את מחירי המזון, לא בדקתי את הנושא עדיין…אין קשר למעמ 0 על דירות שהיה רעיון לא טוב. מקווה לאשר אם זה יעבור דיון מקצועי בוועדה שלי".

גפני אף סיפק הצהרה מעניינת באשר לתנאי העסקתן של גננות חרדיות: "אני שותף למצוקה בנושא הגננות. יש רוגז אמיתי וצודק וכואב עד לשד העצמות. גננת תקבל כמו מורה כמו החינוך העצמאי. ..אוי ואבוי לרשת שלא תשלם את מה שמגיע להן"

על קייטנות הקיץ לילדי הציבור החרדי הבטיח גפני: "החרדים יהנו מהן. דיברתי עם סגן שר החינוך הרב מאיר פרוש, אם זה לא יעבור תהיה להם בעיה עם ועדת הכספים…אני רוצה לראות את הליברל הגדול שיבוא ויגיד לי שלילד שלו מגיע ולילדים החרדים לא מגיע".

באשר למשבר הדיור חזר גפני על דברים שאמר אמש בכנס גלובס: "יש כישלון קולוסאלי ומוחלט, זה לא נפתר כי צריך תהליך ארוך להוציא קרקעות, משיחות שערכתי עם נתניהו יש לי הרגשה שהפעם יהיה שינוי דרמטי בנושא".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הרב גפני אשתי גננת בת"ת ששיך לרשת של ש"ס ומקבלת משכורת עוני ז"א 3000 שח לחודש . אולי תעזור בנושא, רק הכסף שאני משלמת לשני הילדים למטפלת ולידי בגן הת"ת לא נשאר לי איך לחיות. אני גננת בכירה וזה מה שמשלמים לי, מדוע שאני לא אקבל כמו הגננות בממ"ד או בחינוך העצמאי?

    רחלי כהן |
    הגב