פירון: "ההסכם הקואליציוני מלחמת תרבות"

שר החינוך לשעבר מתקשה להשלים עם המציאות הפוליטית החדשה: "בעוד שנתיים־שלוש הציבור החרדי יבין את הטעות שהוא עשה"

שר החינוך לשעבר, ח"כ שי פירון (יש עתיד) תוקף בחריפות את ההסכם הקואליציוני שנחתם בין הליכוד ליהדות התורה וטוען כי הוא מהווה "הכרזה על מלחמת תרבות".

בראיון לעיתון 'דה מרקר' אמר פירון: "החמור בהסכם הקואליציוני הוא שינוי תרבותי של מדינת ישראל באמצעות הסכם פוליטי – שינוי בגיור, בקבורה, בנישואים, במעמד בתי הדין, במעמד בתי הספר החרדיים. באמצעות סיטואציה פוליטית משנים את פניה של האומה".

פירון, שכפי הנראה מתקשה להסתגל למציאות הפוליטית החדשה שנוצרה, הוסיף: "אני חושב שבעוד שנתיים־שלוש הציבור החרדי יבין את גודל הטעות שהוא עושה עכשיו: מדובר ברשימת דרישות מוגזמת, כמעט חזירית, שפוגעת בזהות היהודית של מדינת ישראל ולכן תקומם עליו את הציבור החילוני. גם כל התהליכים החיוביים שהחלו בציבור החרדי ייגדעו באִבם".

מנגד, ח"כ גפני אמר בראיון לעיתון: "אני מתפלא על הטענה כי החינוך החרדי מופלה לטובה, בשעה שהוא מופלה לרעה בתקציבים ובתנאים…מדוע תלמידים חרדים לא זכו להשתתף בקייטנות המסובסדות של משרד החינוך? מדוע תלמיד חרדי נכה בחינוך המיוחד מקבל שליש או רבע מהזכויות שמקבל ילד נכה חילוני? מדוע פגעו בסבסוד במעונות של אמהות חרדיות עובדות? זו האפליה האמיתית, ואותה יש לתקן".

לשאלה מדוע הוא סירב להצעת פירון לצרף את מוסדות החינוך החרדים למערכת חינוך ממלכתית-חרדית, השיב גפני: "אנחנו לא מתכוונים להצטרף לחינוך הממלכתי. ראינו לאן החינוך הממלכתי מוביל, לסמים ולעוד תופעות שליליות. אין לכם מה ללמד אותנו על חינוך. להפך, תלמדו מאתנו".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. החרדים סחטו את נתניהו עד תום
    [דגל / ג] = בכלל "לא" מתנגדים ולא דואגים לבטל גזרת הגיוס על בני ישיבה, רק דואגים לכסף ועוד כסף.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב