זינוק במספר העובדים? גפני מסרב להתרגש

יו"ר ועדת הכספים על הזינוק בנתוני התעסוקה בקרב גברים חרדים: "דגל התורה מייצגת גם את החרדים העובדים" {"אין שינוי"}

הזינוק בנתוני התעסוקה בקרב גברים חרדים: יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, מסרב להתרגש מהנתונים החד-משמעיים בענין וטוען כי אין כל שינוי בציבור החרדי.

בראיון ל'הארץ' אמר גפני: "לפי דעתי לא קרה שום שינוי. חברת הלומדים גדלה, לא קטנה…לא קרה שום שינוי באורח החיים החרדי ולא יהיה שום שינוי באורח החיים החרדי. הציבור ברוך ה' גדל, מספר הלומדים גדל, מספר העובדים גדל, והשינוי היחיד שאפשר להגיד יחסית לעבר – הוא שחרדים שיוצאים לעבוד, בחלקם הגדול רוצה להתפרנס במשכורות נורמליות ולחיות ברווחה יחסית למה שחיו לפני 30 שנה".

בהמשך הדף גפני את הטענות על כך שהעובד החרדי לא זוכה לייצוג פוליטי ראוי ואמר: "חרדי שעזב את הלימוד מסיבות כלכליות, או פרנסה או לא חשוב מה, אם הוא ומשפחתו מתנהגים באורח חיים חרדי, ששומעים לגדולי התורה ומחנכים את הילדים בדרך התורה, כל מה שנלווה לעניין הזה, אני מייצג אותו. ייצגתי אותו תמיד, ודגל התורה תמיד היתה אתם. תמיד נגיד שהאליטה של העם היהודי זה לומדי התורה. גם חרדי עובד מחנך את הילד שלו כדי שיהיה גדול בתורה".

עוד הוסיף גפני בענין הייצוג כי זה "יותר מעשור שאני נאבק ומוביל מהלכים למען העובדים החרדים, בעוד הממשלה משרכת רגליים".

"יש שיגידו כי עצם התיאור הזה של הדברים בידי שליחם של גדולי התורה הליטאים היא־היא השינוי הדרמטי שעובר על החברה החרדית", מדגיש כתב 'הארץ' לענייני חרדים, יאיר אטינגר.

כזכור, לפני יומיים פורסם כי לראשונה ב-2015, שיעור הגברים החרדים המועסקים חצה את רף ה-50%. האם הנתונים החדשים מעידים שהקיצוץ בקצבאות עובד? ומה המגמה אצל הנשים החרדיות? כל הנתונים (באדיבות רשת)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.