גפני: "אם נשלב אישה ברשימה, מספר המנדטים שלנו יצנח בחצי"

ח"כ גפני בראיון ל'מאקו': "הרבה חילונים מצביעים ליהדות התורה בגלל הפעילות החברתית שלנו". על הקמפיין: "יחשף בשבוע הבא". על הפילוג בש"ס: מדאיג אותנו מאוד. חשוב לנו שש"ס תהיה חזקה". על הפלת הממשלה: "ילמדו את מה שעשינו בפקולטות לפוליטיקה". וגם: על מי ימליצו חברי המפלגה אחרי הבחירות בפני הנשיא?

ח"כ משה גפני העניק הבוקר ראיון לאתר 'מאקו' במהלכו התייחס למצבה המעודד של המפלגה בסקרים, לפילוג בש"ס, לדרישה לייצוג נשי וליום שאחרי הבחירות.

באשר להתחזקות הצפויה של המפלגה בבחירות אמר גפני: "הגידול נובע, בין השאר, מציבור של חרדים שלא הצביעו מעולם לכנסת ובשנים האחרונות החליטו להצביע לנו. נתון מעניין נוסף הוא שהרבה חילונים מצביעים ליהדות התורה בגלל הפעילות החברתית שלנו. אנחנו לא מבחינים בין חרדים לחילונים. הפעילות שלנו בכנסת היא למען כלל הציבור ואולי זה מה שעוזר לנו לקבל קולות רבים מהחילונים. כך למשל, כאשר בגלגול הראשון מנעתי את סגירת מפעל 'פרי גליל' ונאבקתי למען העובדים, בבחירות האחרונות 130 מתושבי טובא זנגריה, שעובדים במפעל, הצביעו ליהדות התורה. אני מאמין שבבחירות הקרובות נקבל מנדט שלם מהציבור החילוני".

גפני שלל את הטענה לפיה המפלגות החרדיות דואגות רק לאינטרסים של הציבור החרדי: "אנחנו הוכחנו שפעלנו למען כל הציבור בישראל – חרדים, חילונים, יהודים וערבים. תפיסת העולם שלנו היא שאם המצב הכלכלי בחברה בישראל גרוע, מצבו של הציבור החרדי גרוע שבעתיים. אם המצב של החברה טוב, אז גם לחרדים טוב. השאיפה שלי ושל המפלגה לדאוג שיהיה טוב לכולם ובגלל זה אני וחבריי עובדים קשה מאוד".

באשר לפיצול בש"ס הזהיר גפני כי הוא עלול לפגוע בציבור החרדי: "התרסקות של ש"ס לא עושה לנו טוב. להיפך. היא מקטינה את כוחו של המגזר החרדי בפעילותו בכנסת. הפיצול בש"ס מדאיג אותנו מאוד. חשוב לנו שש"ס תהיה חזקה מאוד. זה טוב לציבור החרדי ונותן לנו עוצמה בניהול משא ומתן לכניסה לקואליציה. אם ש"ס לא הייתה מתמודדת אז מעבר הקולות אלינו היה משמח אותי אבל זה לא מצב העניינים היום. נעשה הכול לחזק את ש"ס".

על אף חוסר ההיתכנות של המהלך, גפני טוען כי קיים סיכוי קלוש שישי יחזור לש"ס.

כשנשאל על הדרישה של נשים חרדיות לייצוג נשי ברשימה השיב גפני: "היום הנשים החרדיות יותר חרדיות מהגברים. מה שלא קרה בעבר. אם אישה תהיה ברשימה שלנו מספר המנדטים יצנח בחצי, בגלל שנשים חרדיות מתנגדות למהלך כזה. לכן נשים לא יהיו ברשימה שלנו".

על שת"פ בינו לבין סתיו שפיר אמר גפני: ""היא אמרה לי שאני הייתי המודל שלה. אבל עזוב, זה לא העניין. הוכחנו שאפשר להצליח באופוזיציה ולא לחיות בתחושה של אובדן כשאנחנו לא בקואליציה. עובדה שהצלחנו לסכל את אישור מע"מ אפס וגרמנו להקדמת הבחירות שזה דבר שעוד יילמד בפקולטות לפוליטיקה".

בסיום הראיון גילה גפני כי קמפיין הבחירות של המפלגה יחשף במהלך השבוע, וסירב לחשוף על מי ימליצו הנציגים נחרדיים בפני הנשיא ביום שאחרי הבחירות.

[alooma ref="14ac2547bcc03ff623e24cc8cc31909a.MP3" src="1" autoplay="0" pid="0"]
לא מכיר את קמפיין החרדקי"ם. גפני ב'קול ברמה'

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.