גפני: "אם שיקרו אותי, אלחם נגד זה"(הקלטה)

ח"כ משה גפני מכריז מלחמה על משרד הממשלה, זאת לאחר שקיים דיון בו אושר העברת 10 מיליון שקלים למקוואות רפורמים ע"פ בקשת משרד הממשלה, כאשר המשרד הציג את הבקשה ככספים עבור יהודי התפוצות. {מכריז מלחמה}

ח"כ משה גפני מכריז מלחמה על משרד הממשלה, זאת לאחר שקיים דיון בו אושר העברת 10 מיליון שקלים למקוואות רפורמים ע"פ בקשת משרד הממשלה, כאשר המשרד הציג את הבקשה ככספים עבור יהודי התפוצות.

ועדת הכספים אישרה השבוע העברה של 10 מיליון שקלים עבור משרד ראש הממשלה לסעיף שנקרא "קשר עם התפוצות". אך הכסף מיועד לבניית מקוואות עבור מתגיירים בגיורים רפורמיים וקונסרבטיביים שיקבלו הכרה תקדימית – במתקני דת שייבנו במימון המדינה. המקוואות אמורים להיבנות על ידי חברת הבנייה עמיגור, שבבעלות הסוכנות היהודית.

בראיון לגל"צ סיפר גפני כי לא ידע שהדיון בועדה הוא על כספים עבור מקוואות לרפורמים: "משרד ראש הממשלה ביקש העברה של 10 מיליון לחייזוק הקשר עם התפוצות, נציגת ראש הממשלה לא הזכירה ולו ברמז שמדובר על מקוואות, אם היו אומרים שהדיון הוא מקוואות לא הייתי מביא את זה אפילו לדיון". פתח גפני.

גפני החריף את הטון: "אם יתברר שמשרד ראש הממשלה שיקר בעידן בו אנחנו מדברים על שקיפות מוחלטת, אם שיקרו או רימו את הועדה אני אלחם נגד זה כגפני וכיו"ר ועדת הכספים, בחלק הטכני כל אחד יכול לבנות מקווה, הם (הרפורמים) לא מאמינים במקווה הממשלה לא תבנה להם מקוואות".

"הסוכנות היהודית גוף עשיר הם היו יכולים לבנות. לא לשם כך עבר הכסף לא זה מה שהוסבר לחברי הוןעדה פעמיים, אני לא מבקש הבהרות, אני אעקוב העברנו כסף לא בשביל מקוואות אלא לחיזוק הקשר עם התפוצות מקווה שהם לא שיקרו אותנו".

על הרפורמים אמר גפני: "הרפורמים אין להם לגיטמציה כי הם עושים נזק לעם היהודי, הם גרמו לשואה לאומית, נישואי תערובת כמה אבדו לעם היהודי איפה שהם פעילים, הם באים לפה ויוצרים מחלוקות ובגצים. אני לא הולך לשנות את השקפת עולמי בגלל שיש שם כאלה שתורמים לישראל, לא נשנה את הצורה והלך הרוח". סיכם גפני בחריפות.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. לא אומרים שיקר אותי. אלא שיקר לי. אולי התכוון שיכר המילה שיכור אותי

    אופיר. |
    הגב